Aicina pieteikties Eiropas kultūras mantojuma dienām 2021

ES jaunumi

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde nupat izsludinājusi pieteikšanos šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienām, kas norisināsies no 17. līdz 19. septembrim un būs veltītas ar transportu saistītajam kultūras mantojumam - sākot ar ceļiem, tiltiem, kanāliem un dzelzceļa stacijām, beidzot ar lidlaukiem, ostām un pašu spēkratu kolekcijām.
Ar transportu un pārvietošanos saistīto kultūras mantojuma objektu saimnieki un pārvaldītāji aicināti pieteikt objektus šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienām.

Lai pieteiktos, nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu, kas iever nelielu aprakstu par objekta saikni ar transporta attīstību un īsu idejas izklāstu par potenciālo pasākumu programmu Mantojuma dienu ietvaros, kas veicinātu mantojuma pieejamību plašākai sabiedrībai un dažādām tās grupām (piemēram, iespējas nodrošināt plašāku fizisko piekļūstamību, pasākumi, kas ir saistoši dažādām vecuma grupām, u.c.). Mantojuma dienu programmas ietvaros jācenšas nodrošināt bezmaksas pasākumu pieejamība.

Pieteikumus Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde gaida pa pastu Rīgā, M. Pils ielā 19, LV - 1050, vai ar drošu elektronisko parakstu parakstītus uz elektroniskā pasta adresi pasts@mantojums.lv līdz  2021. gada 10. martam (pasta zīmogs).

Plašāka informācija un pieteikum anketa ir pieejama šeit: https://www.nkmp.gov.lv/lv/pieteiksanas-ekmd