Bērzgales pagasta pārvalde noslēdz līgumu par ūdenssaimniecības būvdarbiem

4.novembrī Bērzgales pagasta pārvalde ir izvērtējusi iepirkumu un tiek slēgts būvdarbu līgums ar SIA „Latgalija”.
Projekts „Ūdenssaimniecības attīstība Rēzeknes novada Bērzgales pagasta Bērzgales ciemā” ar ERAF līdzfinansējumu 213 469 LVL apjomā tika uzsākts 2012.gada janvārī. Bērzgales ciemam tika izstrādāts apjomīgs ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūves un rekonstrukcijas tehniskais projekts. Nozīmīgākās projekta aktivitātes ir:

• Artēziskā urbuma "Bērzgale" rekonstrukcija un tamponēšana,
  • Esošo ūdensapgādes tīklu rekonstrukcija,
  • Jaunu ūdensapgādes tīklu izbūve,
  • Esošo kanalizācijas tīklu rekonstrukcija un jaunu kanalizācijas tīklu izbūve.

Līdz šim Bērzgales ciemā pagasta pārvaldei ik mēnesi ir jānovērš ūdensapgādes tīklos avārijas, kas izraisa neattaisnotas dzeramā ūdens noplūdes, ūdens lietotāju neapmierinātību, lielu elektroenerģijas patēriņu, kā arī rada papildus izdevumus pārvaldes budžetā tā remontam. Īstenojot projektu, tiks nodrošināts kvalitīvs centralizētās ūdens apgādes pakalpojums Bērzgales ciema iedzīvotājiem. Samazināsies ūdens zudumi, pazemes ūdens resursi tiks izmantoti racionāli. Rekonstruējot un pārslēdzot esošo kanalizāciju tiks novērstas  kanalizācijas tīklu avārijas, kas savukārt novērsīs  gruntsūdeņu piesārņojumu un samazinās notekūdeņu infiltrāciju augsnē.
Būtiski ir ekonomiskie un vides piesārņojuma samazināšanās ieguvumi. Rekonstruējot nolietotos kanalizācijas tīklus, tiek novērstas notekūdeņu noplūdes, uzlabota notekūdeņu attīrīšanas efektivitāte, kas ietekmē Bērzgales ciema dabas resursu un ainavas ilgtspējīgu attīstību. Veiktie uzlabojumi ūdenssaimniecības sistēmā novērš vides degradāciju un vienlaikus tiek nodrošināta augstāka dzīves kvalitāte Bērzgales ciemā.
Arvīds Dunskis,
Bērzgales pagasta pārvaldes vadītājs