Čornajas jaunieši īsteno iniciatīvu projektu “Rāznas dārgumi”

Jauniešiem
Čornajas jaunieši pēc brauciena pa Rāznas ezeru

Čornajas pagasta jauniešu centrs “HORIZONTS” realizēja Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes finansēto un Čornajas pagasta pārvaldes līdzfinansēto iniciatīvu projektu “Rāznas dārgumi”, kur jaunieši trīs dienas pavadīja interesantās un aizraujošās aktivitātēs, lai izzinātu Rāznas Nacionālo parku (RNP) un tā dabas vērtības.

Projekta pirmajā dienā devāmies uz Mākoņkalna pagastu, RNP Dabas izglītības centru “Rāzna”. Šajā interaktīvajā telpā jaunieši apguva zināšanas par Rāznas Nacionālo parku, Rāznas ezeru, putniem, augiem un zivīm.

Savukārt otrajā dienā kopā ar Dabas izglītības centra vadītāju Regīnu Indriķi devāmies uz Čornajas Dukstigala līci, lai ar binokļiem un teleskopu vērotu ūdensputnus. Dienas noslēgumā jautra laivošana pa ezeru, sporta spēles un pikniks.

Projekta trešā un noslēdzošā diena tika pavadīta braucienā ar jahtu "Buru guru" pa Rāznas ezeru, lai vērotu putnus un aplūkotu ezera krastus no ezera puses. Zinošais kapteinis braucienu padarīja interesantāku, daloties savās zināšanās par dabas vērtībām Rāznas ezerā. Projekts tika noslēgts ar sietspiedes darbnīcu, kur katrs pats sev apdrukāja kreklu, ieliekot bildē visas savas piedzīvotās emocijas.

Teksts un foto – Sarmīte Broliša, Čornajas pagasta jaunatnes lietu speciāliste