Diskusijā apspriež biznesa kopienu attīstību Latgalē

27.08.2024

Uzņēmējdarbība

Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde 22. augustā Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda (BAFF) projektā organizēja diskusiju “Biznesa kopienu attīstība Latgalē”, pulcējot kopā uzņēmējus, pašvaldību un biznesa atbalsta kopienu, biedrību un citu organizāciju pārstāvjus.

Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas pārvalde ir pārliecināta, ka kopienām ir liels spēks un tās virza reģiona attīstību. Pasākumā tika vērsta uzmanība kopienām gan vietējā, gan arī reģionālā līmenī. Projektā tika pieaicināts eksperts no ASV – Reinis Sīpols, kas ir bijušais Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvis Bostonā. Reinis lielu daļu savas dzīves ir veltījis darbam Amerikas latviešu kopienā, bet pēdējos gados viņš arī atbalsta Latvijas ekonomiku un uzņēmumus. Šobrīd Reinis Sīpols dzīvo ASV Mičiganas štatā, kas arī ir pierobežas reģions, tāpēc savā prezentācijā viņš minēja vairākus labās prakses piemērus kopienu attīstībā, ko var pielietot arī Latgalē.

Pasākumā turpinājumā ar savu redzējumu par kopienām uzstājās diskusijas dalībnieki Gints Jačuks (SIA "LEAX Rēzekne" RSEZ), Karina Stivriņa (viesu nams “Karina Home”), Ivo Dembovskis (Vides projektu studija un Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kamera) un Uldis Misiņš (SIA “Avoti” un Biedrība “Uzņēmēji Gulbenes novadam”).

Viena no galvenajām atziņām, kas vairākkārt tika izteikta diskusijas laikā par kopienām un it īpaši biznesa kopienām, ir tāda, ka kopienas veidojas, balstoties uz noteiktiem pamatelementiem. Šie pamatelementi ietver kopīgas vajadzības, vērtības, dalībnieku lojalitāti un regulāru komunikāciju. Tas, savukārt, ļauj kopienu veidot par zīmolu un vienotu balsi sarunās ar citām (tajā skaitā arī valsts) institūcijām. Ja vajadzības, vērtības un lojalitāte ir faktori, kurus varam ietekmēt maz, tad regulāra komunikācija viennozīmīgi ir tas virziens, pie kura varam piestrādāt, lai sekmētu biznesa kopienu attīstību Rēzeknē un Latgalē.

Pasākumu moderāja komunikācijas trenere un koučs Iveta Graudiņa.

Šī programma ir īstenota, pateicoties Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda (BAFF) finansējumam. Vairāk informācijas par BAFF stipendijām un lektoru atbalstu varat uzzināt, apmeklējot www.balticamericanfreedomfoundation.org.

Sagatavoja:
Daiga Utāne,
Rēzeknes SEZ pārvaldes komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste.
Tālrunis: (+371) 2863 3550; e-pasta adrese pr@rsez.lv; mājas lapa: www.rsez.lv