Esošie un topošie uzņēmēji apgūst ideju radīšanu un vadību seminārā “RAD-!-DEJU”

Uzņēmējdarbība

12. maijā viesu namā “Medus mājas impērija” Rēzeknes novada pašvaldība un projekts Europe Direct Austrumlatgale aicināja esošos un topošos uzņēmējus piedalīties seminārā “RAD-!-DEJU”. Sertificēta kouča vadībā klātesošie izmēģināja dažādas metodes, kā radīt ideju, izprast sevi, plānot un realizēt idejas, meklējot risinājumus grūtībām, pirms tās radušās.

Klātesošie uzņēmēji un interesenti uz semināru bija ieradušies dažādu iemeslu vadīti – atrast ideju, kas nestu balansu starp naudu, baudu, procesu un rezultātu; atrast drosmi biznesa un ideju īstenošanas jomā un salikt idejas pareizā secībā. Tāpat klātesošie minēja, ka vēlētos lai seminārs viņiem nestu pārliecību – lai ir ideja, bet tā ir tāda, kas nepazūd, bet ir patiešām īstenojama, realizācijas un pūļu vērta ilgstošā laika periodā. Semināra dalībnieki nodarbības laikā spēja atrast atbildes uz teju visiem jautājumiem, kā arī uz vēl vienu svarīgu klātbūtnes aspektu – uzlādēties no līdzīgi domājošiem, aktīviem un motivētiem cilvēkiem un kopējās darbīgās atmosfēras.

Semināra laikā bija iespēja iepazīt sevi un izprast, ka pie ideju radīšanas sevī jāatrod dažādas pieejas – jābūt gan vizionāram (sapņotājam), reālistam (sapņu salikšana plānā), gan viedajam kritiķim pašam pret sevi (sastādītā plāna kritika). Tāpat noderīgi skatīties visu plānu kopumā, sastādīt darāmo darbu sarakstu, izvērtēt prioritātes un atliekamos darbus, kritizēt plānu pēc iespējamajām grūtībām un ieplānot to novēršanu vai risinājumus.

Kā tika noskaidrot seminārā, nepietiek ar ideju. Lai patiesi saprastu tās dzīvotspēju, jāņem vērā vairāki faktori. Jāizvērtē, kas būs mērķa klienti, bet tik pat svarīgi – kāpēc es to daru un vai pēc neveiksmēm man tas joprojām būs svarīgi. Lai gan var šķist, ka zīmols ir biznesa veiksmes atslēga, tas nāk tikai pēc tam, kad ir izkristalizējusies koncepcija, turklāt zīmols nav vien izskats sociālajos tīklos.

Seminārā klātesošie bija apmierināti par tiem veltīto privāto attieksmi, par atbildēm uz jebkuru jautājumu, iespēju iesaistīties diskusijās un smelties vērtīgus pieredzes stāstus. Liela pateicība lektorei, ideju koučam Simonai Vikštrēmai par atvērto, pozitīvo atmosfēru, atbildēm uz semināra laikā un pēc semināra uzdotajiem jautājumiem. Kā uzsvēra Simona, mācoties koučingu, atceries vērtīgāko atziņu – mēs visi esam atšķirīgi, bet ar mums viss ir kārtībā, katrs varam sasniegt virsotnes!

Aicinām visus Rēzeknes novada uzņēmējus piedalīties Rēzeknes novada veidotajos semināros arī turpmāk, kā arī izteikt savas vēlmes – kādās jomās/sfērās veidot nākamos seminārus. Sekojiet līdzi Rēzeknes novada mājaslapai par pieejamajām atbalsta iespējām.

Rēzeknes novada pašvaldības uzņēmējdarbības attīstības speciālistes:

Liāna Runča: liana.runca@rezeknesnovads.lv, tel: 25740422
Evita Igaune: evita.igaune@rezeknesnovads.lv, tel: 25748078