Jaunieši īsteno projektu “PASAULES PIEDERĪBA”

16.08.2024

Jauniešiem

Viļānu vidusskolas Novadpētniecības pulciņa jaunieši īsteno Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes projektu konkursā biedrībām un nodibinājumiem atbalstīto projektu “PASAULES PIEDERĪBA”.

Aktivitāšu īstenošanai bija paredzētas divas dienas. Pirmā diena aktivitāšu īstenošanai norisinājās ziemā – tika apmeklēts Sarkaņkalns, kur jaunieši ieguva pirmās profesionālās prasmes un iemaņas snovbordā. Zināšanas un praktiskās iemaņas tika iegūtas profesionālu instruktoru vadībā. Pēc divu stundu fiziski intensīva un emocionāli pozitīva darba Sarkaņkalnā, pusdienot devāmies uz viesu māju "Zaļā sala". Turpat notika tikšanās ar psiholoģi Natāliju Melni. Tikšanās laikā uzklausījām psiholoģes redzējumu jautājumā “Vai viegli būt jaunietim 21 gs.?”, kā arī uzdevām daudzus jautājumus par jauniešu psiholoģisko labbūtību.

Otrā diena aktivitāšu īstenošanai norisinājās vasarā – tika apmeklēti divi dažādi piena lopkopības uzņēmumi, kas ļāva tuvāk iepazīt šīs nozares darbības specifiku, problēmas un sasniegumus. Viļānu pagasta zemnieku saimniecībā "AKMENTIŅI" tika stāstīts par saimniecības veidošanas pirmsākumiem un iecerēm nākotnē, kā arī jaunieši tika cienāti ar gardu saldējumu. LIS "LATGALE" kompleksā "Druvas" jaunieši iepazinās ar piena lopkopību, un bija iespējā dot vārdu tikko dzimušai telītei. Pēc piena lopkopības uzņēmumu apmeklējuma, tika pusdienots kafejnīcā "Pie Kaupra". Inga Zunda, kafejnīcas saimniece, iepazīstināja ar apkalpojošās nozares darba specifiku, izrādīja Hotel & SPA "Pie Kaupra" telpas.

Diena bija ļoti piepildīta un karsta, tāpēc projekts tika pilnveidots ar peldēšanos, braucieniem uz SUP dēļiem, cīsiņu cepšanu, volejbola spēlēšanu, sarunām un nakšņošanu pie Rāznas ezera. Liels paldies Viļānu apvienībai par nodrošināto transportu projekta īstenošanai.

Tekstu un foto sagatavoja projekta dalībnieki