Jaunieši izzina Čornajas pagasta vēsturi

24.10.2021

Pagastu ziņas

Čornajas pagasta jauniešu centrs “HORIZONTS” laika posmā no maija līdz oktobra beigām realizēja Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes finansēto un Čornajas pagasta pārvaldes līdzfinansēto iniciatīvu projektu “Čornajas pagasta vēstures izzināšana”. Projekta mērķis bija izzināt, apkopot un saglabāt pagasta vēsturi nākamajām paaudzēm.

Šī projekta ietvaros jaunieši apkopoja visu pieejamo informāciju internetā, intervēja cilvēkus, tikās ar pagasta pārvaldes vadītāju Oļegu Kvitkovski, apciemoja Čornajas un Ratnieku ciema bibliotēkas, kā arī devās aizraujošās ekspedīcijās uz Žogotu parku, kapliču, apskatīja Kaipu dižakmeni, uzkāpa Balteņu dižkalnā. Kļuvām par īstiem pētniekiem, jo vēsture bija jāatrod un jāizzina pašiem.

Tagad varam lepoties, ka mums ir radīts pirmais žurnāls iedzīvotājiem par Čornajas pagastu un tā vēsturi, kā arī tūrisma buklets ar apskates objektiem un atpūtas iespējām. Šis žurnāls ir tikai sākums biezai grāmatai, jo vēstures faktu ir daudz, tikai vajag tos ievākt un apkopot.

Projekta rezultātā jaunieši ir zinoši un izglītoti par Čornajas pagastu un tā vēsturi, kas rosina viņus būt lepniem un īstiem savas dzimtenes patriotiem.

Lielu pateicību izsakām cilvēkiem, kuri atsaucās un dalījās kaut ar vismazāko informāciju, lai mūsu sapni varētu pārvērst realitātē. Paldies Čornajas pagasta pārvaldes vadītājam Oļegam Kvitkovskim, atsaucīgajām Ratnieku un Čornajas bibliotēku vadītājām Allai Bulei un Silvijai Deksnei, iedzīvotājiem Verai Brolišai, Ernestam Klīdzējam, Ivanam Zimovam, Ivetai Brolišai, Vijai Jeršovai un īpašs paldies Irēnai Brolišai par interesanto un bagātīgo informāciju par Čornajas pagastu.

Protams, nebūtu šī projekta bez pašiem jauniešiem, kuri līdzdarbojās. Īpašs paldies jaunietei Endijai Mariannai Brolišai, kura jau pašā projekta sākumā uzņēmās iniciatīvu un aktīvi līdzdarbojās projekta izstrādē un realizēšanā, kā arī veidoja viktorīnu un video, kuru var aplūkot Čornajas jauniešu facebook lapā. Liels paldies pārējiem jauniešiem, kuri ar azartu un aizrautību devās ekspedīcijās vēstures izzināšanā – Maksimam Lipskim, Ņikitam Boļšakovam, Gļebam Jaroševičam, Kristiānam Pušņakovam, Samantai Danilovičai, Raitim Loginam, Reinholdam Brolišam, Iļjam Jaroševičam.

Lai vēstures izzināšana turpinās un spēj aizraut gan lielus, gan mazus!

Teksts un foto – Sarmīte Broliša, Čornajas pagasta jaunatnes lietu speciāliste.