Kaunatas apvienības jauniešu pārgājiens “Kopā uz mērķi”

Projekti

Vasarā labākā aktīvā atpūta ir pie dabas, tāpēc pārgājiens ir labs risinājums iepazīt sevi vairāk, paplašināt savas komforta robežas,  iegūt jaunus draugus un domubiedrus.

"Nav nepiemērotu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs!" – ar šiem vārdiem apmākušā un lietainā dienā mēs devāmies gandrīz 25km garā piedzīvojumu pārgājienā “Kopā uz mērķi”. Mūsu maršruts bija Čornaja – Spruktu HES – Kaunata. Pārgājiena laikā izzinājām dabu, veicām dažādus uzdevumus, pārvarējām dabā esošos šķēršļus, izmantojot virvi, mācījāmies dažādos veidos siet mezglus, veidojām pozitīvu sadarbību starp mūsu Kaunatas apvienības jauniešiem, guvām jaunas zināšanas un iemaņas, veicinājām draudzīgas vides attīstību un veselīga dzīvesveida popularizēšanu jauniešu vidū, dažādojām sava brīvā laika pavadīšanas iespējas un ieguvām jaunus piedzīvojumus. Veicot uzdevumus un tiecoties uz kopēju mērķi, jaunieši trenēja komunikācijas prasmes  un savstarpējās sadarbības spējas. Šāda veida pārgājieni ne tikai norūda fiziski, bet arī psiholoģiski. Strādājot kopā, atbalstot vienam otru, jaunieši ne tikai atrada savas vājās un stiprās vietas, bet arī saprata, ko nozīmē komanda, kā strādāt, kad nepieciešams vienam otru atbalstīt un kopīgiem spēkiem izpildīt paredzētos uzdevumus. Pārgājiena noslēgumā kopīgi baudījām dārzeņu sautējumu un pozitīvu atmosfēru.

Projekta mērķis ir sasniegts, jo Kaunatas apvienības jaunieši tika iedrošināti pārkāpt pāri savām robežām ar jaunā izzināšanu, tika veicināta jauniešu iniciatīva, piedzīvota iespēja lietderīgi pavadīt laiku ārpus ierastās vides brīvā dabā.

Jaunatnes iniciatīvu projekts “Kopā uz mērķi” tika finansēts un realizēts pateicoties Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldei un Kaunatas apvienības pārvaldes atbalstam. Paldies projekta dalībniekiem par izrādīto interesi un aktivitāti!

Foto un teksts: Tamāra Kablanova, projekta koordinatore, Kaunatas jauniešu centra “Buras” jaunatnes darbiniece