Kaunatas apvienības pārvaldes ēkas Kaunatā energoefektivitātes uzlabošana

26.10.2024

Projekti

2024. gada 12. janvārī Rēzeknes novada pašvaldība parakstīja vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta Nr. 1.2.1.3.i.0/1/23/A/CFLA/010 “Kaunatas apvienības pārvaldes ēkas Kaunatā energoefektivitātes uzlabošana” īstenošanu.

Projekta mērķis ir uzlabot Kaunatas apvienības pārvaldes ēkas Kaunatā energoefektivitāti, samazinot ikgadējo primāro enerģijas patēriņu un sasniedzot enerģijas ietaupījumu, ieviešot efektīvākos siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinošos pasākumus Rēzeknes novada pašvaldības ēku energoefektivitātes un siltumnoturības uzlabošanai.

Projekta īstenošana sniegs ieguldījumu Latvijas Nacionālā enerģētikas un klimata plāna 2021.-2030. gadam mērķu sasniegšanā attiecībā uz primārās enerģijas patēriņa un CO2 emisiju samazinājumu Rēzeknes novada pašvaldības ēkās.

Projektā paredzēta būvdarbu veikšana, kas nodrošina minētās ēkas energoefektivitātes paaugstināšanu, kas saskaņā ar energosertifikātu ir šādi:

1. fasādes sienu, logu un durvju ailu siltināšana, jumta siltināšana, cokola un pamatu siltināšana;
  2. esošo stikloto konstrukciju nomaiņa pret jauniem logiem un esošo ārdurvju nomaiņa;
  3. apgaismojuma sistēmas uzlabošana, ventilācijas sistēmu un klimata kontroles sistēmu ierīkošana;
  4. saules paneļu sistēmas uzstādīšana;
  5. ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmas izveide.

Veicamo būvdarbu rezultātā projektā tiks sasniegts uz projektu attiecināmais primārās enerģijas gada patēriņa samazinājums 184 089 kWh gadā un uz projektu attiecināmais siltumnīcefekta gāzu samazinājums gadā 6,481 t CO2 ekvivalenta.

Projekta kopējās izmaksas ir 492 471,51 EUR, no tā attiecināmās izmaksas – 407 001,25 EUR, no kurām Atveseļošanās fonda finansējums ir 359 208,63 EUR, cits publiskais finansējums – 133 262,88 EUR.

Projekta īstenošana plānota līdz 2025. gada 31. decembrim.

Projekta vadītāja Evita Igaune
e-pasts evita.igaune@rezeknesnovads.lv