Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienas svinības Nautrēnu pagastā

Valsts svētku svinēšana Nautrēnu pagastā notika visas dienas garumā.

Plkst. 10:00 Rogovkas ciemā notika Nautrēnu apvienības Valsts svētku skrējiens, kur piedalījās skrējēji un līdzjutēji no Vērēmu, Ilzeskalna, Bērzgales un Nautrēnu pagastiem, kas nenobijās no ziemīgajiem laikapstākļiem. Kopā bija 3 distances – bērnu distance, 2 km distance un 5 km distance, kā arī notika Pagastu stafete, kur komandā bija 5 dalībnieki. 2 km distanci veica arī nūjotāji.

Bērnu distancē laureāti:

1. vieta – Elgars Mičāns
  2. vieta – Raimonds Boltāns
  3. vieta – Ladislavs Serkovs

2 km distances vīriešu grupā laureāti:

1. vieta – Vjačeslavs Ovsjavkins
  2. vieta – Guntars Ivanovs
  3. vieta – Arvis Ludboržs

2 km distances sieviešu grupā laureāti:

1. vieta – Madara Elksne
  2. vieta – Arita Gailuma
  3. vieta – Natālija Bernāne

5 km distances vīriešu līdz 45 g. grupā laureāti:

1. vieta – Agris Boļšijs
  2. vieta – Edgars Paeglītis
  3. vieta – Jānis Andris Kačkāns

5 km distances sieviešu līdz 45 g. grupā laureāti:

1. vieta – Sandra Dervinika
  2. vieta – Kristīne Gailuma

5 km distances vīrieši 45+ grupā laureāti:

1. vieta – Aldis Ciukmacis
  2. vieta – Andris Brīvers
  3. vieta – Jānis Bilinskis

Pagastu stafetes laureāti:

1. vieta – “Ilzeskalns”
  2. vieta – “Vērēmi”
  3. vieta – “Nautrēni I”

Visi pasākuma dalībnieki saņēma piemiņas dāvanas un medaļas par piedalīšanos, bet laureātiem tika dāvātas Rēzeknes novada un Nautrēnu apvienības pārvaldes sarūpētās dāvanas.

Pēc Valsts svētku skrējiena Nautrēnu vidusskolas sporta zālē notika Rogovkas kausu izcīņa novusā, galda tenisā un šautriņās, ko organizēja Nautrēnu pagasta pārvalde (sporta metodists Andris Brīvers) sadarbībā ar biedrību “Rogovkīši”. Sacensību norisei tika izmantots inventārs, kas tika iegādāts biedrības “Rogovkīši” projekta “Kustēsimies kopā” ietvaros.

Šautriņu mešanā piedalījās vairāk nekā 20 dalībnieki.

1.v.- Valters  Ludboržs
2.v.- Bruno Losāns
3.v- Ingars Gusāns

Jauniešu grupā veiksmīgākie šautriņu metēji - Jana Vuļa un Normunds Losāns.

Galda tenisā  sacentās 12 dalībnieki.

Vīriešiem
1.v.- Valters Ludboržs
2.v.- Dainis Vonogs
3.v.- Māris Kokorevičs

Sievietēm
1.v.- Darina Piskunova
2.v.- Velta Drule
3.v.- Leonīda Obrumāne

Novusā cīnījās 16 dalībnieki.

Sievietēm
1.v.- Ingrīda Pavlovska
2.v.- Leonīda Obrumāne
3.v.- Mārīte Zubko

Vīriešiem
1.v.- Stanislavs Rancāns
2.v.- Jānis Ludboržs
3.v.- Māris Kokorevičs.

Plkst. 20:00 Nautrēnu sporta hallē – KN notika Valsts svētkiem veltīts koncerts. Pirms koncerta pasākuma apmeklētāji tika aicināti apmeklēt izstādi “Es par tymsu nabāduoju”, kurā ir vairāk kā 95 keramikas darbi – gaismas mājiņas. Izstāde tapusi ar Latgales kultūras programmas atbalstu un to realizēja Ludzas novada pašvaldības J. Soikāna mākslas skola. Izstāde ir apskatāma līdz 28. novembrim.

Koncerta sākumā tika pasniegti Nautrēnu pagasta pārvaldes Atzinības raksti, kurus saņēma:

Andra Zubko Melne - par nesavtīgu ieguldījumu Nautrēnu pagasta nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā, apkopošanā un vizualizācijā.

Mārīte Augstkalne - par cieņpilnu, iejūtīgu un atsaucīgu attieksmi darbā ar cilvēkiem.

Inga Vigule - par radošu, atbildīgu, augstākā mērā prasmīgu un nesavtīgu kultūras darba vadīšanu Nautrēnu pagastā.

Tika sveikta Veronika Dundure ar Ministru kabineta Atzinības raksta saņemšanu par nozīmīgu ieguldījumu latgaliešu rakstu valodas apmācībā, popularizēšanā un apguves attīstīšanā, kā arī latgaliešu kultūrvēstures zināšanu tālāknodošanā, stiprinot latgalisko identitāti Latvijā.

Pretendentus Atzinības rakstu saņemšanai izvirzīja un apstiprināja Nautrēnu pagasta Iedzīvotāju konsultatīvā padome.

Koncertu sniedza tautas dziesminieki Vinsents Kūkojs un Valdis Atāls, piedaloties Zanei Bērziņai un Rihardam Kūkojam. Šāda veida muzikantu sadziedāšanās notika pirmo reizi.

Pēc koncerta, tradicionāli, zālē tika ienesta svētku torte, ar kuru tika cienāti visi apmeklētāji. Diena noslēdzās ar balli, kurā muzicēja Ainārs Lipskis.

Šo svētku tapšanā tika iesaistīti daudzi cilvēki, kas, sadarbojoties un atbalstot viens otru, radīja patiešām piepildītu, patriotisku un sirsnīgu dienu gan sev, gan aktivitāšu dalībniekiem.

Paldies par sadarbību – Nautrēnu apvienības pārvaldes Kultūras centra kolektīvam, Nautrēnu apvienības sporta metodistiem, Edgaram un Mārai Kļaviņiem, biedrībai “Rogovkīši”, Sandrai Vorkalei, Vinsentam Kūkojam un Valdim Atālam, Igoram Zabiļevskim, Mārim Justam,  Rogovkas MJIC jauniešiem un vadītājai Aritai Gailumai, Rēzeknes novada pašvaldībai, SIA “Madara” un Nautrēnu pagasta komunālās saimniecības darbiniekiem!!!

Sirsnīgs PALDIES visiem aktivitāšu dalībniekiem par atsaucību un kopā būšanu!

Kopā mēs veidojam stipru un skaistu Latviju ne tikai svētkos, bet arī ikdienā!!!

Nautrēnu apvienības pārvaldes Kultūras centra vadītāja

Inga Vigule

Foto: Diāna Ivanova, Līvija Plavinska, Māris Justs