Maltā atklāta ģimenes ārstu kopprakse

Pagastu ziņas

5. jūnijā Maltā, Skolas ielā 24 tika svinīgi atklātas jaunās telpas, kurās strādās 3 ģimenes ārstes – Silvija Paraščiņaka, Svetlana Sorokina un Irēna Čirko. Ēkas būvdarbi tika uzsākti 2022. gada 14. novembrī un noslēdzās 2024. gada 15. aprīlī. Atklāšanas pasākumā piedalījās Maltas apvienības pārvaldes iedzīvotāji, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs un apvienības pārvaldes vadība.  Atjaunotās telpas pieder pašvaldībai un ģimenes ārsti tās īrēs.

Līdz šim ģimenes dakteres savus pacientus pieņēma – Andrupenes ielā 28 (kopš 2019. gadā Klāras Kondrovas iela 2). Maltas apvienības pārvalde ir sakārtojusi dokumentāciju un ģimenes ārstes varēs strādāt kopprakses telpās. Par pieņemšanas laikiem un vietu pacientiem interesēties atbilstoši pie sava ģimenes ārsta. Zināms, ka  Irēnas Čirko prakses darba laiks paredzēts no plkst. 8.00 līdz plkst. 16.00, trešdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 . Tālrunis uzziņām 22444335.

“Vēlu visiem veiksmi, lai piepildās arī Veselības ministra Hosama Abu Meri novēlējums, kad viņš bija ieradies darba vizītē, lai ģimenes ārstu kopprakses kļūtu par virzienu uz, ko turpmāk ies visa Latvija. Man ir prieks, ka Malta ir tā, kas parādīs kā mēs uzsāksim šo kopprakses darbu,” klātesošos uzrunāja Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs.

Būvdarbus veica uzņēmums SIA “Rēzeknes būvserviss” un SIA "Anlok", projekta autors un autoruzraudzība SIA “Elko Arhitektūra” un būvuzraugs SIA “Marčuks”. Kopējās ēkas pārbūves izmaksas sastāda 289 980,72 EUR bez PVN. Ēka pārbūves rezultātā ir pielāgota arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Ir uzstādīts pacēlājs, lai klienti ar kustību traucējumiem varētu nokļūt 2. stāvā un apmeklēt speciālistu.

Tāpat aicināti pieteikties arī citu medicīnas vai skaistumkopšanas jomas pārstāvji, kuri vēlas attīstīt savu privātpraksi vai uzņēmējdarbību Maltā (pieejamas trīs telpas 2. stāvā: 22,2 m2, 25,1 m2 un 21,7 m2 platībā), plašāku informāciju var saņemt tālr. 27870687, e-pasta edgars.blinovs@malta.lv .

Veselības ministrija norāda, lai veidotu koppraksi jāapvienojas vismaz trīs ģimenes ārstiem, kuriem vēlāk ir iespēja kopīgi iegādāties aprīkojumu, piesaistīt arī citus speciālistus, piemēram, vecmāti, psihologu, fizioterapeitu.

Sagatavoja Jūlija Jurāne, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste