Nautrēnu apvienības pārvaldes ēkas Rogovkā energoefektivitātes uzlabošana

26.10.2024

Projekti

2024. gada 11. janvārī Rēzeknes novada pašvaldība parakstīja vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta Nr. 1.2.1.3.i.0/1/23/A/CFLA/009 “Nautrēnu apvienības pārvaldes ēkas Rogovkā energoefektivitātes uzlabošana” īstenošanu.

Projekta mērķis ir uzlabot energoefektivitāti Rēzeknes novada pašvaldība Nautrēnu apvienības pārvaldes ēkai Rogovkā, samazinot ikgadējo ēkas primārās enerģijas patēriņu, sasniedzot ēkas enerģijas ietaupījumu, ieviešot efektīvākus siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinošus pasākumus pašvaldību ēku energoefektivitātes un siltumnoturības uzlabošanai.

Projektā norādītajai ēkai paredzēti vienkāršotās atjaunošanas būvdarbi, atbilstoši ēkas energosertifikātam, kuru realizēšana krietni samazinās pašvaldības finanšu resursus, kurus tā līdz šim ieguldīja ēkas uzturēšanā, tādā veidā nodrošinot pašvaldības līdzekļu ekonomiju, uzlabos ēkas ilgmūžību un tās eksterjieru, kā arī samazinās enerģijas patēriņa, siltumnīcefekta gāzu emisijas rādītāju, kas ir būtiski klimata pārmaiņu mazināšanai

Projektā paredzēta būvdarbu veikšana, kas nodrošina minētās ēkas energoefektivitātes paaugstināšanu, kas saskaņā ar energosertifikātu ir šādi:

1. ķieģeļu mūra fasādes siltināšana;
  2. ventilējamās fasādes sistēmas;
  3. ēkas pamatu siltināšana;
  4. logu un durvju aiļu siltināšana;
  5. plakanā jumta siltināšana;
  6. esošo stikloto konstrukciju nomaiņa pret jauniem logiem;
  7. apgaismojuma sistēmas uzlabošana;
  8. esošo ārdurvju nomaiņa un bēniņu lūkas izveide;
  9. mehāniskās ventilācijas sistēmas ierīkošana;
  10. saules paneļu uzstādīšana;
  11. saules PV paneļu sistēmas.

Projektā plānots veikt Nautrēnu apvienības pārvaldes ēkai Rogovkā energoefektivitātes uzlabošanas būvdarbus, t.i.darbus, kas paredzēti ēkas energosertifikātā, tai skaitā uzstādīt saules paneļu sistēmu ar jaudu 8,2 kW , būvdarbus ēkas funkcionāli saistītajā teritorijā, kā arī plānots uzstādīt elektroenerģijas un siltumenerģijas skaitītājus, kas ļaus monitorēt ēkas energopatēriņa datus. Veicamo būvdarbu rezultātā tiks sasniegts un uz projektu attiecināms primārās enerģijas gada patēriņa samazinājums 85 587,14 kWh gadā un siltumnīcefekta gāzu samazinājums gadā 3,2 t CO2 ekvivalents.

Projekta kopējās izmaksas ir 271 475.98 EUR, no kurām Atveseļošanās fonda finansējums ir 224 360.32 EUR, cits publiskais finansējums – 47 115.66 EUR.

Projekta īstenošana plānota līdz 2025. gada 31. decembrim.

Projektu vadītāja Daila Ekimāme
e-pasts daila.ekimane@berzgale.lv