Nikodema Rancāna balva Latgales izcilākajiem pedagogiem

03.09.2024

Izglītība

Latgaliešu kultūras biedrība (tālāk tekstā – LKB) kopā ar Latgales Plānošanas reģiona pašvaldībām, Latgales Etnogrāfisko vēstniecību un citiem sadarbības partneriem rīko konkursu “Nikodema Rancāna balva Latgales izcilākajiem pedagogiem”.

2024. gada 26. septembrī (pēc vecā stila – 13. septembrī) paiet 154 gadi kā dzimis izcilais katoļu garīdznieks un pedagogs, Latgales pirmās atmodas darbinieks, monsinjors Nikodems Rancāns (1870–1933). Lai godinātu viņa iespaidīgo devumu Latgales kultūrā un izglītībā, Latgaliešu kultūras biedrība iedibinājusi Nikodema Rancāna balvu Latgales izcilākajiem pedagogiem. Šī balva tiek piešķirta reizi gadā pirmsskolas audzinātājiem, vispārējās un pamatizglītības iestāžu skolotājiem, kā arī augstāko un vidējo profesionālo mācību iestāžu pedagogiem par ieguldījumu mācību darbā, latgaliskās kultūras un tradīciju kopšanu.

Konkursa mērķis ir stiprināt pedagoga profesijas prestižu un atpazīstamību sabiedrībā, godinot izcilu veikumu pedagoģiskajā darbībā un veicinot latgaliskās kultūras tradīciju ieaudzināšanu jaunajā paaudzē.

Pedagogu pieteikšana notiek līdz 2024. gada 18. septembra plkst. 24.00. Pieteicējs var būt skolas/izglītības iestādes vadība, skolas prezidents vai studējošo pašpārvaldes vadītājs, vecāku komitejas pārstāvis vai nevaldības organizācijas (NVO) pārstāvis.

Konkursa uzvarētāji tiek paziņoti tradicionālajā Nikodema Rancāna balvas pasniegšanas pasākumā 28. septembrī.