Noskaidroti Jaunatnes Gada balvas ieguvēji

Jauniešiem

11. martā Rēzeknes novada pašvaldības lielajā zālē notika atraktīvs un pozitīvām emocijām pārpildīts pasākums, kura laikā tika godināti aktīvākie Rēzeknes novada jaunieši, jaunatnes lietu speciālisti un jaunatnes darbinieki, kuri ar savu veikumu 2021. gadā ir mainījuši savu un citu jauniešu ikdienu.

Šogad Rēzeknes novada Jaunatnes Gada balvas svinīgajā ceremonijā tika pasniegti apbalvojumi sešās nominācijās, kam kopumā bija pieteikti 36 nominanti. Katras nominācijas uzvarētājs saņēma īpašu balvu – no koka veidotas stilizētas kāpnes, kas simbolizē došanos augšup par karjeras kāpnēm.

Rēzeknes novada Jaunatnes Gada balvas apbalvošanas ceremoniju ar enerģiskām dejām uzmundrināja deju studija STOPTIME, savukārt nomināciju pasniegšanas starplaikos priecēja Latvijas mūzikas skatuves uzlecošā zvaigzne Diona Liepiņa.

Jaunatnes gada balvas organizatori pateicas apbalvošanas ceremonijas brīvprātīgajiem jauniešiem, kolēģiem, pagastu pārvaldēm, jauniešu centriem, jaunatnes lietu speciālistiem un visiem tiem, ar kuru enerģijas devumu, tika īstenota konkursa un apbalvošanas ceremonijas norise!

“Rēzeknes novada Jaunatnes Gada balvas 2021” nomināciju uzvarētāji:

„Gada skolēns” – Laima Loreta Treikule

Laima Loreta Dricānu vidusskolas skolniece, motivēta, mērķtiecīga un erudīta jauniete ar labi attīstītām komunikācijas prasmēm. Viņas hobiji un intereses ir mūzika, valodas un sports. Ir aktīva un uzņemas līderes lomu gan klases, gan skolas organizētājos pasākumos.

Nominācijā „Gada skolēns” tika izvirzīti arī: Amanda Ludborža, Anna Tripane, Saiva Maģiča (Nautrēnu vidusskola), Endija Marianna Broliša (Rēzeknes katoļu vidusskola), Jānis Saulītis, Mairis Bokta (Dricānu vidusskola), Ksenija Ščerbakova (Tiskādu vidusskola), Maija Valērija Hočeva (Kaunatas vidusskola), Marks Tučs (Maltas vidusskola).

„Gada jaunais sportists” – Dagmāra Helēna Laurecka

Dagmāra sevi apliecinājusi kā mērķtiecīgu, centīgu meiteni, kurai, patīk sportot. Īpaši labi veicas volejbolā. Dagmārai nekad netrūkst enerģijas. Viņa cenšas iesākto pabeigt līdz galam sasniedzot savus noteiktos mērķus.

Nominācijā tika izvirzīti arī: Anna Tripane, Laura Lucatnika, Viktorija Žukova (Bērzgales pagasts), Dainuvīte Gorjonova, Evija Drebeinieka, Niks Švilpa (Dricānu pagasts), Maria Vaļuma-Talkiu  (Mākoņkalna pagasts), Vadims Ramkovičs (Čornajas pagasts).

„Gada jaunais mākslinieks” – Milla Ketija Seņkova

Milla Ketija ir atsaucīga, atbildīga, radoša, zinātkāra skolniece, kura pagājušajā gadā labprāt piedalījās gan skolas dzīvē, gan arī ārpusskolas aktivitātēs. Meitenes intereses ir ļoti daudzveidīgas - ir laba zīmētāja, tautu deju dejotāja, ir apmeklējusi Maltas mūzikas skolu, ir izmēģinājusi aktrises lomu filmā “Piļsāta pi upis”.

Nominācijā tika izvirzītas arī: Jeļizaveta Marjanova (Ozolaines pagasts), Rikavas dzejas kopa “Dzejas garša” (Rikavas pagasts).

„Gada jaunatnes darbinieks” – Tamāra Kablanova

Tamārai ideju nekad netrūkst – tiek rīkotas dažādas meistarklases, zīmējumu un foto konkursi, izstādes, sporta pasākumi, neformālās apmācības, labdarības akcijas utt. Tamāra ir no tiem cilvēkiem, kura uzskata, ka regulāri ir jāpapildina un jāpilnveido savas zināšanas, līdz ar to viņa aktīvi piedalās dažādās apmācībās jaunatnes darbiniekiem.

Nominācijā tika izvirzīti arī: Jekaterina Itkača (Mākoņkalna pagasta jaunatnes lietu speciāliste), Sarmīte Broliša (Čornajas pagasta jaunatnes lietu speciāliste), Iveta Dimzule (Rikavas pagasts).

„Jaunatnei draudzīgākā pagasta pārvalde” – Kaunatas pagasta pārvalde

Kaunatas pagasta pārvalde vienmēr atbalsta jauniešu viņu aktivitātēs, gan nodrošinot transportu, gan līdzfinansē apstiprinātos projektus, gan labiekārto pagastā infrastruktūru jauniešiem. Tas ir ļoti svarīgi un nozīmīgi jauniešiem, just un saprast ka esam vajadzīgi, mūs dzird palīdz un virza uz priekšu.

Nominācijā tika izvirzīta arī: Bērzgales pagasta pārvalde, Čornajas pagasta pārvalde, Mākoņkalna pagasta pārvalde.

„Gada aktīvākais pagasts 2021” – Mākoņkalna pagasts

Mākoņkalna pagasts - pagājušajā gadā noorganizēti daudz un dažādi radoši, sportiski un izzinoši pasākumi pagasta jauniešiem un ir piedalījušies vairākos citu pagastu un novadu pasākumos.

2.vieta: Dricānu pagasts
3. vieta: Kaunatas pagasts, Maltas pagasts

Nominācijā tika izvirzīti arī: Čornajas pagasts, Feimaņu pagasts.

Piešķiļam jauniešu idejām vēl lielāku enerģiju un tiekamies “Rēzeknes novada Jaunatnes Gada balvā 2022”!

Aivars Mežatučs,
Rēzeknes novada pašvaldības Jaunatnes lietu speciālists

Foto: Karīna Butlere