Noslēdzies ziemas sporta pasākums “Slēpošanas burziņš”

Jauniešiem

Laika posmā no 28. janvāra līdz 13. februārim biedrība “EDEDE” realizēja ziemas sporta pasākumu “Slēpošanas burziņš” Rēzeknes novada jauniešiem. Pasākums tika īstenots ar Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes konkursa par finansējuma piešķiršanu iniciatīvu projektiem biedrībām un nodibinājumiem 2022. gadā finansējumu.

No 28.01. – 11.02. norisinājās attālinātās distanču slēpošanas sacensības – visvairāk noslēpotie km šajā laika periodā.  Sacensības veicināja aktīvu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanu jauniešu vidū. Apkopojot sīvo cīņu rezultātus, tika noskaidroti uzvarētāji katrā vecuma grupā, un tie ir – Airika Bumbiša, Madara Elksne, Aivis Krasjukovs un Raivis Kuševskis. Ilglaicīga sporta aktivitāte veido ieradumu ik dienu pievērsties sportošanai.

4. februāra vakarā Ilzeskalna Tautas namā tika organizēta slēpju apstrādes meistarklase. Tās ietvaros katrs dalībnieks saņēma biedrības izstrādātus bukletus par slēpju apstrādes veidiem un to atbilstību laika apstākļiem. Buklets būs kā rokasgrāmata un atgādinājums, ko varēs pielietot aktīvajā slēpošanas sezonā. Meistarklasē praktiski tika parādīta tehnika, kā ir jāsagatavo slēpes, un dalībnieki to varēja izmēģināt uz savām līdzi paņemtajām slēpēm. Darbs bija laikietilpīgs, bet atsaucība bija liela un patīkamā, sportiskā atmosfērā tika pavadīts viss vakars. Lai nezustu spēki strādājot, bija sagatavotas arī uzkodu un dzēriena porcijas katram dalībniekam.

Ar slēpojumam sagatavotajām slēpēm bija iespēja vēl nedēļu krāt noslēpotos km un jau 13. februārī slēpošanas aplī pie Ilzeskalna centra dīķa piedalīties ziemas orientēšanās ar slēpēm. Tas bija inovatīvs pasākums, arī visi dalībnieki bija vienisprātis, ka iepriekš nav  piedalījušies šādās sacensībās un daudzi pat nebija dzirdējuši pār šādu sporta disciplīnu. Iepriekš tika izstrādāta ziemas orientēšanās karte un sacensībās tika piedāvātas divas pavēles distances. Dalībniekiem bija iespēja startēt ar ziemas orientēšanās planšetēm, uz kurām ir ērti novietot orientēšanās karti, lai tā netraucē slēpojumam un ir iespēja sasniegt visaugstākos rezultātus. Pasākumā valdīja īsts sacensību gars un finišējot visi spēki bija izsīkuši. Katrs dalībnieks saņēma piemiņas koka medaļu un pateicības balviņu, bet katras grupas uzvarētājs – koka trofeju. Disciplīnā “Ziemas orientēšanās ar slēpēm” uzvaras laurus savās vecuma grupās plūca – Airika Bumbiša, Madara Elksne, Rolands Pavlovskis un Armīns Voicišs. Pasākuma "saldais ēdiens" bija izloze – starp dalībniekiem, kuri piedalījās vismaz divos projekta pasākumos. Izlozes noteikumiem atbilda septiņi pretendenti. Izlozes kārtībā galveno balvu ieguva Ladislavs Serkovs. Balvā bija termokrekls ar garām piedurknēm, lai sportošana ziemas apstākļos būtu komfortabla, kas motivēs pavadīt ilgāku laiku sportojot ārā. Termokrekls tika iegādāts atbilstoši uzvarētāja izmēriem un nogādāts pie Ladislava.

Liels prieks bija par dalībnieku atsaucību no dažādiem pagastiem – Nagļiem, Lendžiem, Gaigalavas un Ilzeskalna. Pateicamies sporta klubam “Magnen” par orientēšanās sacensību vadīšanu un Ilzeskalna pagasta pārvaldei par telpām un lieliski sagatavoto slēpošanas trasi divu nedēļu garumā.

Elvita Kotāne,
biedrības “EDEDE” valdes priekšsēdētāja