Realizēts projekts “Sporta un tūrisma kauss Pelēkā pūce” Feimaņu pagastā

Projekti

30. jūnija rīts Rēzeknes novada Feimaņu pagastā pulcēja skolēnus un jauniešus uz Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes iniciatīvu projektu "Sporta un tūrisma kauss Pelēkā pūce", ko ar minētās pārvaldes finansiālu atbalstu realizēja biedrība "Austrumlatvijas radošo iniciatīvu centrs".  Startēja deviņas komandas, pārējie 8 dalībnieki no dažādiem pagastiem piedalījās individuālajās disciplīnās.

Pasākumu pārstāvēja jaunieši no Viļāniem, Sakstagala, Veremiem, Adamovas, Ozolaines, Maltas un Feimaņiem. Pavisam dalībniekiem bija jāstartē septiņpadsmit aktivitātēs, kurās bija iespēja demonstrēt gan fizisko sagatavotību, veiklību, izturību, spēju strādāt komandā, gan nācās parādīt teorētiskās zināšanas dažādos mācību priekšmetos. Bija jāprot pareizi sagatavot ekipējumu garam tūrisma pārgājienam, jāprot orientēties.  Zemessardzes instruktori rādīja, kā pareizi uzģērbt un lietot drošības vestes, kā rīkoties ekstremālās situācijās.  Pēdējā aktivitāte katrai  komandai beidzās ar "ievainotā" biedra evakuāciju un "atdzīvināšanu" uz plosta Feimaņu ezerā.  Visbeidzot- katra komanda uz plosta pie karoga dziedāja savu izvēlēto dziesmu. Visas dalībnieku aktivitātes tika dokumentētas, apkopoti rezultāti. Pirmo vietu ieguva un saņēma roku darinātu ,,Pelēkās pūces” kausu jauktā komanda Kappa, otro vietu ieņēma  meiteņu komanda "Slota", trešo vietu jauktā komanda "Ādaži”.  Individuālo disciplīnu dalībnieki saņēma balvas no SIA "Baltic flags". Projekta mērķis bija organizēt Rēzeknes novada skolu jauniešiem saturīgu, izglītojošu, intelektu un veselību veicinošu nodarbību pasākumu.

Īpašu paldies sakām Viļānu Bērnu un jauniešu centra vadītājai Lindai Gritānei, kas uz pasākumu ieradās ar divām komandām. Paldies darba grupai par ieguldīto lielo darbu un laiku, lai pasākums būtu daudzveidīgs un interesants - projekta konsultantam un pasākuma vadītājam Aivaram Kaupužam, jaunsardzes instruktorei Dainai Naruševičai, aktivītāšu vadītājiem Edvīnam Mikānam,  Baibai un Mārim Rumakiem, Anitai Liepiņai, Sandrim Spalim, Eduardam Guļbinovam, Vladislavam Čelnovam. Paldies lauku virtuves darbiniecēm Valentīnai Belovai, Laurai Kudrjavcevai un  tehniskajam palīgam Vjačeslavam Pujātam.

Projekta vadītājs, Māris Kudurs