Rēzeknes novada dienas Dricānu apvienības pārvaldē

26.07.2024

Kultūra

Kas var būt labāks par medībām? Tikai medības! Tā šī gada sākumā puspajokam, bet vēlāk īsti azartiski un iedvesmojoši tika izlolota ideja Rēzeknes novada dienas pasākumam Dricānu apvienībā. Medību tēma uzrunāja visus, kas iesaistījās pasākuma organizēšanā, bet visvairāk “pielipa” pašiem mednieku kolektīviem, kuri arī bija galvenie idejas īstenotāji.
Pasākums 12. jūlijā norisinājās Dricānos, aptverot gana plašu teritoriju un piedāvājot visdažādākās aktivitātes gan lieliem, gan maziem.
Vispirms notika Dricānu apvienības astoņu mednieku kolektīvu dižošanās. Sava kolektīva stāstu, neaizmirstot tajā ievīt visneticamākos piedzīvojumus, izstāstīja Dricānu mednieku kolektīvs "Vanagi" (vad. Māris Leidums), Strūžānu "Piekūns" (vad. Andrejs Korkls), Gaigalavas "Bykovīši" (vad. Jānis Spīčs), Rikavas "Rikava" (vad. Dainis Cakuls, pārst. Kristaps Mežatučs), Nagļu kolektīvs "Reblis" un kolektīvs "Silvans" (vad. Valdis Zvejsalnieks), Kantinieku "Staltbriedis" (vad. Staņislavs Oborenko, pārst. Georgijs Jevsikovs) un Ozolmuižas "Aizdusa" (vad. Andris Slūka). Dižošanās ietvaros katrs kolektīvs piedāvāja arī ar medījuma gaļu gatavota ēdiena degustāciju (kūpinātas desas, sautētu meža gaļu bundžās, uz ugunskura gatavotu sautējumu, zupu utt.). Dižošanās procesā īpašu humora dzirksti uzšķīla Sakstagala amatierteātra draugu kopa, gan daloties ar mednieku stāstiem, gan medniekiem jautājumus uzdodot.
Medību suņu parādē četrkājaino draugu un medību lielāko izpalīgu saimnieki stāstīja par saviem mīluļiem, viņu prasmēm un spējām medību procesā, par ikdienas dzīvi ģimenē, kur suns tiek mīlēts un lolots līdzvērtīgi ikvienam ģimenes loceklim. Strūžānu mednieku kolektīva pieaicināts, uz pasākumu bija ieradies kolēģis Igors Lehmans no Vācijas ar Bavārijas asinspēdu dzinējsuni Orix, kurš profesionāli sameklē medījumu pa asins pēdām, un kurš arī pasākumā nodemonstrēja savas izcilās prasmes.
Liels azarts un veselīga spriedze bija jūtama mednieku sievu konkursā, kur jautājumos par medībām vajadzēja vai nu zināt vai minēt, lai gūtu pēc iespējas vairāk punktu par pareizajām atbildēm un saņemtu balvas.
Dienas gaitā vīri un sievas varēja izmēģināt roku šaušanā mērķī, mednieku komandas sacentās stafetē, kurā vajadzēja gan skriet, gan nest, gan stumt un vilkt, gan naglu iedzīt prast.
Bērni sev foršu izklaidi atrada piepūšamajās atrakcijās un lāzertagā.  Paralēli visām aktivitātēm dienas garumā Dricānu kultūras nama foajē bija apskatāma Dricānu apvienības mednieku kolektīvu sarūpētā medību trofeju izstāde.
Vakara koncerta pirmajā daļā tika godināts Dricānu apvienības mednieku kolektīvu "zelta fonds" – tie mednieki veterāni, kuri jau daudzus gadus ir bijuši uzticīgi savai sirdslietai – medībām, veltot brīvo laiku medību kultūras izkopšanai, saglabāšanai un nodošanai jaunākajām paaudzēm. Paldies teicām MK "Rikava" medniekiem Jurim Deglim un Jurim Mežatučam, MMB "Piekūns" vecākajam medniekam Aleksandram Korklam, MK "Staltbriedis" vīriem Staņislavam Oborenko, Viktoram Kauliņam, Andrim Stafeckim, MB "Silvans" puišiem Valdim Šarovam un Jānim Pokšānam, MK "Vanagi" vecmeistaram Albīnam Igaunim, MK "Bykovīši" goda medniekam Pēterim Ciukoram.
Ar viskaistākajām dziesmām, jestrākajām dejām un "piparotām" apdziedāšanas rindām gan medniekus, gan visus klātesošos pasākuma dalībniekus priecēja koris "Taunadze" (vad. Ē. Čudars), folkloras kopas "Bolta vīšņa" un "Andeļneicys" (vad. Ē. Čudars), etnogrāfiskais ansamblis "Rikava" (vad. A. Dundure), folkloras kopa "Kolnasāta" (vad. M. Broliša), pūtēju kvartets, deju kolektīvi "Jumalo" un "Jumalēni" (vad. S. Bokta) un dzīvesdzirkstošā postfolkgrupa "Rikši".
Līdz pirmajiem gaiļiem ikviens varēja izdejoties kolosālā ballē, baudot grupas "Bruģis" skaistākos hītus.
Rēzeknes novada dienas Dricānu apvienībā godam nosvinētas medību zīmē, cerot, ka ikviens, kurš apmeklēja svētkus, saņēma maksimālu enerģijas lādiņu, visspilgtāko emociju gammu un pašu labāko sajūtu devu!
Tiekamies Rēzeknes novada dienas svētkos jau nākamgad!

Materiālu apkopoja Leokādija Razgale, Dricānu apvienības Stružānu pagasta kultūras darba organizatore
Foto: Diāna Stepiņa