Rēzeknes novada dienu ietvaros aizvadīti pirmie Pleikšņu ciema svētki

Piektdien, 29.jūlijā, Rēzeknes novada dienu ietvaros, pirmo reizi tika svinēti Ozolaines pagasta Pleikšņu ciema svētki! Vakara pirmajā daļā pasākums notika tā sauktās Centrālās ielas sākumā, iebraucot no Rēzeknes puses Pleikšņu ciemā. Bet otrajā daļā – Pleikšņu kalnā.

Pasākuma pirmajā daļā cilvēki tika aicināti pulcēties un kopīgi atklāt Centrālo ielu (1,4 km) pēc pilnīgas rekonstrukcijas. Pleikšņi ir visvairāk un visblīvāk apdzīvotais ciems Ozolaines pagastā – tajā pastāvīgi dzīvo gandrīz 800 iedzīvotāju –, bet vēl ļoti daudzi pilsētnieki te brauc uz saviem mazdārziņiem. Lielās ceļa noslodzes dēļ, Ozolaines pagasta pārvalde jau sen meklēja iespējas to salabot, lai ciema galveno ceļu varētu savest kārtībā, nodrošinot tā iedzīvotājiem un iebraucējiem komfortablus braukšanas apstākļus.  Lai arī ceļa remonts tika pabeigts jau pagājušajā gadā, tomēr pandēmijas radīto ierobežojumu dēļ tā arī nebija iespējas to atklāt, tāpēc šie svētki bija īstais brīdis ceļa svinīgai atklāšanai. Pēc Ozolaines pagasta pārvaldes vadītāja Edgara Blinova svinīgas uzrunas, tika pārgriezta sarkanā lentīte, bet Ozolaines Tautas nama folkloras kopa “Zeiļa” apdziedāja ceļu, vēlot labu un drošu braukšanu visiem šī ceļa mērotājiem. Turpinājumā sekoja skriešanas sacensības “Noskrien Pleikšņus!” 3 km garā posmā, noslēdzoties tā sauktajā Pleikšņu kalnā, kur notika vakara otrā daļa.

Pleikšņu kalns ir visaugstākā vieta apkārtnē – 204,9 metri virs jūras līmeņa. No šīs vietas paveras fantastisks skats uz Rēzeknes pilsētu un novadu. Vēloties šo vietu padarīt sakoptāku, šī gada laikā tika uzrakstīti un atbalstīti vairāki projekti, saņemot līdzfinansējumu. Projektu rezultātā gandrīz pašā kalna virsotnē tika uzstādīti lielizmēra burti ar ciema nosaukumu, paralēles velkot ar Holivudu, kuras uzrakstu kalnā atpazīst visi. Kā arī – vecajām ūdens mucām, kas joprojām pilda ūdenskrātuves funkciju, tika noņemts vecais krāsojums, tās tika speciāli apstrādātas un nu ir ieguvušas jaunu vizuālo veidolu grafiti stilā. Kalnā savas uzrunas sanākušajiem veltīja Ozolaines pagasta pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs un kooperatīva “Daina” priekšsēdētāja Tatjana Sedova. Turpinājumā starp abiem jaunajiem vides objektiem kopīgi tika pārgriezta sarkanā lentīte, simboliski atklājot arī šo vietu. Gan Edgaram Blinovam, gan Tatjanai Sedovai svinīgā brīža noslēgumā tika dots uzdevums pielikt arī savu roku mucu dizaina tapšanā.

Vides objekts – lielie burti ar ciema nosaukumu, tapa, saņemot līdzfinansējumu Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras nodaļas Radošo darbu finansēšanas konkursa ietvaros. Ozolaines pagasta pārvaldes un Tautas nama ideju, projekta “Simpozijs “Tiekamies Pleikšņos!”” ietvaros, realizēja Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas pedagogi Gunārs Klaučs un Andris Anspoks. Savukārt atjaunot un modernizēt blakus esošās 36 gadus vecās mucas palīdzēja grafiti mākslinieki Artis Andrejevs un Valters Murāns. Mucas dizains ietver gan Ozolaines pagastam raksturīgo simbolu – zīles, gan arī pašus nosaukumus “Ozolaine”, “Pleikšņi”, kā arī – mucu galos kaligrāfiskā grafiti rakstības stilā “iekodēti” Ozolaines pagasta himnas vārdi.

Pasākuma ietvaros tika apbalvoti arī “Noskrien Pleikšņus!” skrējiena dalībnieki! Sacensībās piedalījās 15 skrējēji. Rezultātā, 3 km distanci pieveicot 14 minūtēs un 26 sekundēs, par 3.vietas ieguvēju kļuva Aleksejs Zaicevs, 2. vietu, ar laiku – 14 minūtes un 17 sekundes, izcīnīja Guntis Rasims, bet par līderi kļuva Sofija Kolosova, uzrādot laiku – 14 minūtes un 13 sekundes. Svinīgajai pasākuma daļai noslēdzoties, sanākušos pasākuma viesus steidza priecēt ilggadējā populārā Rēzeknes grupa “Vremja tepla”, bet folkloras kopa “Zeiļa” tikmēr cienāja svētku svinētājus ar sezonālu zupu, kas tika vārīta uz ugunskura turpat, kalna virsotnē.

Ceram, ka Pleikšņu kalns, ar savu atjaunoto vizuālo veidolu, būs patīkama tikšanās vieta sirsnīgām sarunām, sākums mīlestības stāstiem un vieta, kur cilvēkiem braukt un izbaudīt skaistos mūsu novada skatus un brīnišķīgos saulrietus! Bet, galvenais, uz ko ceram, ka paši apmeklētāji šo vietu saudzēs, nebojās to, kas šeit radīts, un neatstās pēc sevis atkritumus! Tad būs vērts Pleikšņu kalnu padarīt vēl skaistāku, interesantāku un realizēt šeit vēl kādu ideju!

Santa Ostaša,

Ozolaines Tautas nama vadītāja