Rēzeknes novada jaunieši apgūst prasmes strādāt komandā

Jauniešu iepazīšanās un ledus laušana.

Čornajas pagasta jauniešu centrs “HORIZONTS” no 2. līdz 4. augustam realizēja Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes finansēto un Čornajas pagasta pārvaldes līdzfinansēto neformālo apmācību projektu “KOMANDO”, kur Rēzeknes novada jaunieši trīs dienu garumā caur sportiskām un interesantām aktivitātēm apguva prasmes strādāt komandā.

Projekta pirmā diena tika aizvadīta ar dalībnieku iepazīšanos caur spēli “Vairāk nekā vārdi”, kam turpinājumā sekoja "ledus laušana" ar spēles palīdzību “Stāstu stāstiem izstāstīju”. Dalībnieki interaktīvajā lekcijā, spēlē “Aplis” un citos uzdevumos apguva teorētiskās zināšanas par efektīvu komandas darbu, mobingu, atšķirību starp jēdzieniem "grupa" un "komanda". Pēc tam sekoja komandu komplektēšana, balstoties uz dalībnieku kompetencēm ar testa palīdzību, un komandas dalībnieku lomu sadalījums. Dienas noslēgumā caur aizraujošām aktivitātēm tika ģenerēti komandu nosaukumi, izvirzītas vērtības, stiprināta uzticība, pēc tam sekoja komandu saliedēšanās pirtiņā atpūtas kompleksā “Rāznas ezerkrasti”.

Projekta otrajā dienā jauniešu komandas turpināja pilnveidoties un nostiprināties caur  uzdevumu, kuru bija jāveic virvju trasē kokos “Rāznas priedes”. Šis bija izaicinājumiem pilns uzdevums, jo katrā no komandām bija kāds dalībnieks, kurš baidījās no augstuma, nebija pārliecināts par sevi, kādam arī lauzta roka. Uzdevums tika veikts, un atziņu pēc šī uzdevuma bija ļoti daudz. Dienas turpinājumā volejbols un futbols, jo komandu sporta veids sevī ietver ļoti daudz prasmju, ko var apgūt jaunieši, tās ir spēja strādāt komandā, pieņemt otru, savstarpējā cieņa, motivācija, atbalsts, kopīgs mērķis. Dienu jaunieši noslēdza vizinoties ar katamarāniem un sup dēļiem Rāznas ezerā.

Noslēdzošajā dienā komandas parādīja prasmīgu komandas darbu spēlē “Loku tags” Kaunatā. Dalībnieki spēja efektīvi strādāt komandā spriedzes situācijā gan fiziski, gan psiholoģiski. Uzvarēja komanda “Turbo Maxi”, jo spēja būt vienota un strādāja pēc principa – viens par visiem un visi par vienu. Projekts tika noslēgts ar komandu uzvaras braucienu pa Rāznas ezeru ar kuteri kapteiņa Edgara Teivāna vadībā, jo uzvarētāji ir visi. Šo īso triju dienu laikā jaunieši apguva prasmes strādāt komandā, kas uzlabos komandu darbu skolā, lai kļūtu spējīgāki nākotnē darba tirgū.

Teksts un foto – Sarmīte Broliša, Čornajas pagasta jaunatnes lietu speciāliste.