Rēzeknes novada skolās angļu valodu pasniegs arī Fulbraita stipendiāti no ASV

17.09.2024

Izglītība

Jaunajā mācību gadā Rēzeknes novada skolās darbu uzsāka divi Fulbrait programmas stipendijas ieguvēji no Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) – Džeks Stailers (Jack Styler) un Emīlija Baloga (Emily Balog). Jaunieši darbu veiks 2024./2025. mācību gadā un dalīsies ar savām angļu valodas zināšanām četrās izglītības iestādēs, tai skaitā arī Rēzeknes novada Maltas vidusskolā un Viļānu vidusskolā.

Uzsākot jauno mācību gadu, jaunieši tikās ar Rēzeknes novada domes izpilddirektori Ēriku Teirumnieku, Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un Sporta pārvaldes vadītāju Guntaru Skudru un Attīstības un plānošanas nodaļas Ārējo sakaru organizatori Intu Rimšāni.

Emīlija norādīja, ka izvēlējusies Latviju pēc sava brauciena uz Rīgu. Brauciena laikā jaunietei bija iespēja apmeklēt Dziesmu un Deju svētkus, kuri atstājuši ļoti spilgtu pozitīvu iespaidu par Latviju. Kā arī Emīlijai bija iespēja viesoties Latvijas Okupācijas muzejā, kurš bijis vienīgais muzejs, kas līdz šim jaunieti aizkustinājis līdz asarām.

Džeks atklāja, ka viņa attāli radi joprojām dzīvo Latvijā, un tieši tādēļ viņam esot radusies interesi par mūsu valsti. Šis brauciens ir devis viņam iespēju uzzināt vairāk par savām saknēm, un divas nedēļas atpakaļ jaunietis pirmo reizi satika sava vecvectēva brāļu un māsu mazbērnus un mazmazbērnus.

Jaunieši vēlas iesaistīties vietējās kopienās un iegūt jaunus draugus. Emīlija apsver pievienoties kādai sporta komandai, savukārt Džeks apmeklēs tautas deju mēģinājumus. Abi jaunieši atklāj vēlmi apceļot Latviju un iepazīties ar mūsu dabas dārgumiem.

Visu šo mācību gadu jauniešu atalgojumu par darbu skolās nodrošina Fulbrait programmas stipendija.

Par programmu

ASV valdības starptautiskā apmaiņas programma izveidota 1946. gadā saskaņā ar senatora Dž. Viljama Fulbraita ierosināto likumdošanu. Programma veidota, “lai veicinātu savstarpējo sapratni starp Amerikas Savienoto Valstu un citu valstu iedzīvotājiem”. Fulbraita stipendiju piešķir uz vienu akadēmisko gadu.

Sagatavoja: Jūlija Platpīre, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste