Rēzeknes novada uzņēmēji aicināti pieteikties pieredzes braucienam

12.08.2024

Uzņēmējdarbība

Rēzeknes novada pašvaldība reizi gadā saviem uzņēmējiem piedāvā iespēju iepazīt blakus novadu uzņēmējus neformālā gaisotnē. Aicinām Rēzeknes novada uzņēmējus pieteikties ekskursijai-pieredzes apmaiņas braucienam, šajā reizē dodamies cauri Madonas novadam (caur Varakļānu novadu). Izstrādātā ekskursijas-pieredzes brauciena programma veidota, pielāgojot apskates objektus Rēzeknes novada uzņēmēju darbības sfērām, interesēm, potenciālajām tīklošanās un pieredzes smelšanās iespējām.

SIA LANCORI

LANCORI: Latvijā audzēti ķiploki! SIA LANCORI ir ģimenes uzņēmums, kurā visus ģimenes locekļus saista vismaz viena lieta - ģimenē ķiploks ir augstā cieņā. Saimniecībā tiek audzēti ekoloģiski ziemas ķiploki, kuri izceļas ar ziemeļu stipro un piesātināto garšu, kas ir daudz izteiktāka kā ķiplokiem dienvidu reģionos. Lai šo spēcīgo garšu un piesātināto aromātu varētu baudīt visu cauru gadu, tie tiek pārstrādāti ķiploku pulverī un granulās. Uzņēmuma attīstībā palīdzējuši dažādu iestāžu atbalsti (LIAA, LEADER, Madonas novada pašvaldība), un citiem uzņēmējiem tiek dots uzmundrinājums: “Ja ir ideja – aiziet! Īpaši jaunajiem uzņēmējiem ieteiktu – ne baidīties riskēt un klausīt sirdij!”

SIA SARKAŅU DĀRZS (zīmols MEISTARS SARKAŅOS)

MEISTARS SARKAŅOS: Augu spēks Tavai veselībai! SIA SARKAŅU DĀRZS ir ģimenes mājražošanas uzņēmums, kur top plaša sortimenta dabas velšu produkti veselībai un uzturam – roku darbs un dabas veltes no tuvākās apkārtnes. Te top hidrolāti, augu pulveri, veselīgi sīrupi, ievārījumi, sukādes, fermentēta tēja, ozolzīļu kafija, augu sēklu eļļas, tiek pasterizētas bērza sulas, ābolu sula, mājas vīns. No bērna kājā iegūtiem zināšanu pamatiem līdz vismaz 30 dažādu produktu klāstam.

SIA PLŪKT

PLŪKT: tējas saviļņojošiem mirkļiem! Visapkārt PLŪKT tējas namam ir maģiskas Ziemeļu pļavas, meži, seni koki, miers un putnu balsis. PLŪKT komanda ir pārliecināta, ka ikviens var izaugt liels no jebkuras vietas pasaulē! PLŪKT tika nodibināts 2017. gadā, šodien PLŪKT bioloģiski sertificētās tējas tiek eksportētas jau uz 22 valstīm un iepazīstina pasauli ar Ziemeļu savvaļas pļavu un mežu augiem. Tējas ir rokām plūktas, tāpēc arī zīmola vārds PLŪKT nav nejauši izvēlēts. PLŪKT tējas ir radītas ar ideju saglabāt maksimāli dabisku apkārtējo vidi, uzturēt bioloģisko daudzveidību mūsu pļavās un mežos.

SIA BROVAR (zīmols VARA KLĀNU)

VARA KLĀNU: bauda nestedzoties! Maza stipro alkoholisko dzērienu ražotne Varakļānos, kas gatavoti no pašu mājās ievāktiem augļiem un ogām. Augļus audzē paši, tomēr vēl pietrūkst, jo labai produkcijai augļu vajag ļoti daudz. Visas dzērienu receptes ir pašu radītas. Ražotnē darbojas visa ģimene un galvenais kritērijs ir dabīgi produkti, kuriem netiek piejaukti sīrupi vai krāsvielas. Viena no mazākajām alkohola ražotnēm Latvijā iekļauta arī vietējo pārtikas ražotāju katalogā “Novada garša”. Finansējums gūts arī atbalsta projektos. Nosaukums “Vara klānu” ir tāpēc, ka pirmsākumos, kad Lubāna ezers pēc plūdiem nosusēja, grīslis esot saulē atspīdējis vara krāsā, bet applūstošie krasti ir klāni.

Pieredzes apmaiņas brauciena izmaksas – uzņēmēju apciemojumu sedz Rēzeknes novada pašvaldība. Papildus individuālās izmaksas – produkcijas iegāde (pēc izvēles), pusdienas (tiks pasūtīts kompleksais piedāvājums – 10 EUR), citi personīgie izdevumi.

Brauciens norisināsies 7. septembrī, izbraukšana no Rēzeknes novada pašvaldības aptuveni plkst. 7.45. Aptuvenais atgriešanās laiks – plkst. 18.30-19.00.

Obligāta pieteikšanās līdz 23. augustam tiešsaistes veidlapā. Vietu skaits ir ierobežots.

Rēzeknes novada pašvaldības uzņēmējdarbības attīstības speciālistes
Liāna Runča, liana.runca@rezeknesnovads.lv, 25740422
Santa Springa, santa.springa@rezeknesnovads.lv, 25748078