Rēzeknes novadā veiks ceļu atputekļošanas darbus

Pagastu ziņas

Rēzeknes novada pašvaldība rūpējoties par iedzīvotāju dzīves kvalitāti veiks grants ceļu atputekļošanas darbus, lai mazinātu putekļu daudzumu.

Novada teritorijā kopējais pašvaldības ceļu garums ir ~1797 kilometri, un ~1267  kilometri ir grants ceļi, uz kuriem sausā laikā novērojama putēšana. Lai mazinātu šo problēmu, Rēzeknes novada pašvaldība veiks ceļu apstrādi ar kalcija hlorīdu. Kopējais apstrādājamo ceļu garums ir gandrīz 73 kilometri.

“Rēzeknes novada pašvaldībā tiks apstrādāti ceļu posmi ar lielāku satiksmes intensitāti un blīvāk apdzīvotās vietās, lai mazinātu problēmas iedzīvotājiem. Šis risinājums ir ļoti labs vienai sezonai, un putekļu daudzums samazinās būtiski,” norāda Rēzeknes novada pašvaldības ceļu inženieris Gļebs Astratovs.

Ceļa apstrādi veiks firma SIA “Eco Baltia vide”, kas uzvarēja iepirkumā, viena kvadrātmetra apstrāde izmaksās 0,28 centus (bez PVN). Šāda veida apstrāde jāveic reizi sezonā.

Kalcija hlorīdu nelielās devās izmanto piena produktu ražošanā un tas ir sastopams dabā. Salīdzinot ar nātrija hlorīdu (ziemā kaisāmo sāli), tas ir vismaz trīs reizes mazāk kaitīgs. Līdzšinējie novērojumi liecina, ka nevienā objektā, kur veikta atputekļošana, zāle nav sākusi kalst.