Rēzeknes novads dalās ar projektu pieredzi

22.10.2024

ES jaunumi

Oktobra vidū Rēzeknes novadā un pilsētā norisinājās divu dienu seminārs, kuru organizēja Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Pasākuma mērķis bija iedrošināt pašvaldības iesaistīties Eiropas Savienības (ES) Pilsētiniciatīvas un URBACT programmās. Abu programmu mērķis ir dzīves kvalitātes uzlabošana Eiropas pašvaldībās, atbalstot pašvaldību iedzīvotāju un darbinieku iespējas mācīties, apmainīties ar pieredzi, pārņemt labās prakses piemērus no citām pašvaldībām, tādējādi stiprinot katra pienesumu pašvaldības attīstībai.

Seminārā projektu vadītāji un īstenotāji savstarpēji dalījās ar līdzšinējo praksi un zināšanām. Rēzeknes novada pašvaldības projektu vadītājas Inta Rimšāne un Inga Zeltiņa-Ušpele pastāstīja par savu pieredzi projektu sagatavošanā un īstenošanā abās minētajās ES programmās*. Tāpat ar pieredzi dalījās Rēzeknes novada domes deputāte Jolanta Smane, kura stāstīja par kopienas izveidi un dalību projekta URBACT “Brīvprātīgā darba pilsētas” ietvaros un par to, kā nelielas iniciatīvas var izvērsties lielākās, pamanāmākās, pamazām iesaistot arvien vairāk cilvēku un padarot vidi pievilcīgāku esošajiem un potenciālajiem iedzīvotājiem.

Pasākuma dalībnieki iepazinās arī ar Liepājas valstspilsētas, Dienvidkurzemes novada un Jelgavas novada projektu pieredzi, kā arī uzzināja par turpmākajām iespējām ES finansējuma piesaistē.

*Rēzeknes novada īstenotais URBACT programmas projekts “Brīvprātīgā darba pilsētas” jau ir noslēdzies, savukārt Pilsētiniciatīvas programmas projekts “Senioru aprūpe un iespēju stiprināšana – Usti nad Labem un Rēzeknes novada pašvaldības pieredzes apmaiņa” ir īstenošanas fāzē un tā ietvaros tiks spēcināta pašvaldības sociālo darbinieku kapacitāte.

Uzziņai: Eiropas Pilsētiniciatīva ir ES programma, kas atbalsta pieredzes un mācību apmaiņu, inovatīvu risinājumu piemērošanu pilsētu izaicinājumiem ES līmenī, kā arī sekmē pašvaldību ilgtspējīgu attīstību. Programmas URBACT misija ir sniegt pašvaldībām iespēju sadarboties un izstrādāt integrētus risinājumus kopīgiem izaicinājumiem, tīkloties, mācīties un apmainīties ar pieredzi, nolūkā uzlabot pašvaldību politiku.

Informāciju sagatavoja Rēzeknes novada pašvaldības projektu vadītāja Inga Zeltiņa-Ušpele

Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Rēzeknes novada pašvaldība, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.