Rezultāti uzņēmējdarbības atbalsta konkursā Remigrācijas programmā

02.08.2024

Uzņēmējdarbība

Komisijas sēdē noskaidroti rezultāti Rēzeknes novada pašvaldības un Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijas caur Latgales plānošanas reģionu īstenotajā programmā  “Atbalsts remigrācijā – uzņēmējdarbībai Rēzeknes novadā”.

Uz kopējo finansējumu 2024. gadā – 32 000,00 EUR (trīsdesmit divi tūkstoši euro, 00 centi); no kuriem 16 000,00 EUR (sešpadsmit tūkstoši euro, 00 centi) VARAM līdzfinansējums un 16 000,00 EUR (sešpadsmit tūkstoši euro, 00 centi) Rēzeknes novada pašvaldības līdzfinansējums, pretendēja trīs projekti, no kuriem divi – ar mērķi dibināt remigranta jaunuzņēmumu un viens – ar mērķi radīt darba vietu remgirantam.

Projektus vērtēja Rēzeknes novada domē apstiprināta vērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija eksperti no Rēzeknes novada pašvaldības, AS "ALTUM", Latvijas investīciju un attīstības aģentūras, Latgales plānošanas reģiona. Projekti tika ranžēti, pamatojoties uz iegūto kopējo vidējo punktu skaitu. Finansējumu saņem projekti ar augstāko iegūto punktu skaitu.

Atbalstītie projekti:
01-FE05/REM/2024 – Saimnieciskās darbības uzsākšana pirts pakalpojuma sniegšanā;
03-GR07/REM/2024 – Atgriešanās Iespējas: CNC Tehnoloģijas Integrācija.

Projektu konkurss "Atbalsts remigrācijā – uzņēmējdarbībai Rēzeknes novadā" norisināsies arī 2025. gadā (kopējais plānotais finansējums – 32 000,00 EUR) un 2026. gadā (kopējais plānotais finansējums – 16 000,00 EUR). Vienam projektam pieejams līdz EUR 16 000,00 (sešpadsmit tūkstoši euro, 00 centi) līdzfinansējums, no kuriem EUR 8 000,00 (astoņi tūkstoši euro, 00 centi) VARAM līdzfinansējums un EUR 8 000,00 (astoņi tūkstoši euro, 00 centi) Rēzeknes novada pašvaldības līdzfinansējums. Projekta pieteicēja finansējums ir ne mazāk kā 50% no pieprasītā VARAM līdzfinansējuma apmēra.

Projektā jāparedz īstenot vienu no mērķiem:

• darba vietas remigrantam izveide jau esošā uzņēmumā;
  • jauna remigranta uzņēmuma izveide.

Projekta ietvaros – remigrants: ir atgriezies vai pārcēlies vai plāno pārcelties no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Latvijā

• pastāvīgā dzīvesvieta ārzemēs ir/bijusi vismaz 2 (divi) gadi;
  • kopš atgriešanās vai pārcelšanās uz Latviju nav pagājuši vairāk kā 2 (divi) gadi;
  • atbalsta programmas ietvaros plāno dibināt jaunu remigranata uzņēmumu un/vai radīt jaunu darba vietu sev vai remigrantam.

Sagatavoja: Rēzeknes novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas uzņēmējdarbības attīstības speciāliste Liāna Runča (liana.runca@rezeknesnovads.lv), tālr. 25740422.