Sporta klubs “LATGOLYS VONOGI” – ar sirdi Rēzeknes novadā!

Sports

2021. gads neparasts un smags bija visiem. SK “LATGOLYS VONOGI” nolēma atskatīties uz padarīto šogad.

Gada sākumā valstī visa  sporta darbība iekštelpās bija paralizēta, tāpēc šo problēmu vajadzēja risināt radoši. Tika noorganizētas sacensības “Nesēdi mājās, ej, skrien, slēpo!” Vēŗēmu pagasta bērniem, kuriem vajadzēja pēc iespējas vairāk  sakrāt kilometrus slēpojot, ejot vai skrienot. Sacensībās piedalījās vairāk nekā 20 bērni un pat daži vecāki. Norises laiks –janvāris un februāris. Katru mēnesi labākie tika apbalvoti ar balvām, ko sarūpēja SK”LATGOLYS VONOGI”.

Ziemas periodā, konkrētāk, martā, realizējām vienu no savām idejām- pāriet pāri Adamovas ezeram, tāpēc kādā ziemīgā marta sestdienā tika pulcināti gan bērni, gan viņu vecāki un tika veikts pārgājiens pāri  Adamovas ezeram.

Pavasaris un vasara ir gadalaiki, kuros kluba darbība ir īpaši aktīva. Piesaistot biedrības jauniešus, tika uzrakstīti divi Rēzeknes novada biedrību iniciatīvu projekti, kas tika atbalstīti.

Ar Rēzeknes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) līdzfinansējumu aizaugušā pļavā netālu no Adamovas ezera tika pilnīgi no jauna izveidoti divi pludmales laukumi, kuros visu vasaru Vērēmu pagasta iedzīvotāji varēja aktīvi pavadīt savu brīvo laiku.

Otrais projekts ļāva iegādāties dažādu sporta inventāru, pieaicināt lektorus, kas vadīja nodarbības par veselīgu dzīvesveidu, un noorganizēt  volejbola turnīru, kurā piedalījās gan bērni, gan viņu vecāki.

Vasaras vidū Bērzgalē tika organizēts masveidīgākais volejbola turnīrs ārpus telpām “MIX 1+1” , kurā dalību ņēma vairāk nekā 60 dalībnieku. Turnīram bija trīs kārtas.

Vasara ir pateicīgs laiks nometņu organizēšanai.  Sadarbībā ar Rēzeknes novada BJSS  25 Vērēmu  un Bērzgales pagastu bērniem tika sarīkota volejbola diennakts nometne. Bija gan trīs treniņi dienā, peldēšanās, līdzjušana mūsu olimpiešu startiem Olimpiādē, četrreizējā ēdināšana un daudz citu piedzīvojumu.

SK”LATGOLYS VONOGI” sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību jau otro gadu pēc kārtas organizē lielāko amatieru volejbola turnīru ārpus Rīgas –SĀBRU VOLEJBOLA LĪGA.  Šogad tajā dalību  ņem 10 sieviešu un 9 vīriešu komandas, kopā pulcinot apmēram 250 sportistu, kuru lielākais vaļasprieks ir volejbola spēlēšana.

Rudens iekrāso Latgali ļoti skaistos toņos, tāpēc klubs turpināja aktivizēt sportiskās aktivitātes arī šajā gadalaikā, piedāvājot dažādus maršrutus, ko varētu iziet gan liels, gan mazs. Viens no tādiem bija 14 km garais pārgājiens apkārt Adamovas ezeram, kurā piedalījās Vērēmu pagasta iedzīvotāji.

Tomēr rudens ne tikai nāk ar skaisto laiku, bet arī ar lietu un tumšajiem vakariem. Tāpēc klubs piedāvāja un organizēja Vērēmu pagasta dāmām volejbola treniņus, kuros var apgūt volejbola spēles prasmes un iemaņas. Atsaucība bija necerēti liela, kas priecē.

Šo gadu nolēmām pabeigt ar diviem volejbola turnīriem.  Viens sauksies “Vērēmu sniegpārsla 2021”, kura formāts ir 1+1 (viens no vecākiem +bērns). Otrais būs domāts jauniešiem- “Adamovas ziema 2021”.

Gribētos pateikt lielu paldies saviem sadarbības partneriem - Rēzeknes novada BJSS direktoram Aldim Ciukmacim, Rēzeknes novada sporta speciālistam Igoram Derjaginam, Bērzgales pagasta pārvaldniekam Arvīdam Dunskim, visiem Vērēmu pagasta uzņēmējiem (Igoram Diklabam u.c.), kā arī iedzīvotājiem, kas atbalstīja kluba darbību.

Novēlam visiem sportisku, veselības pilnu, radošu Jauno gadu!

Oskars Krukovskis,
Sporta klubs “LATGOLYS VONOGI”