Tiek uzsākts Jauniešu iniciatīvas projekts “Kontakts” Maltas vidusskolā

04.10.2024

ES jaunumi

Valsts programmas 2024. gada konkursa “Atbalsts izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstībai programmas “Kontakts” iniciatīvu projektu īstenošanai” ietvaros tika iesniegts 41 projekta pieteikums (104 izglītības iestādes), no tiem apstiprināti 40 projekti (101 izglītības iestāde) 119 334,69 EUR apmērā. Katra apstiprinātā iniciatīva saņems līdz 1200 EUR finansējumu savas idejas īstenošanai.

Ar lielu prieku varam paziņot, ka Maltas vidusskolas skolēnu pašpārvaldes iesniegtais projekta pieteikums ir apstiprināts un ir sākta šī projekta realizācija.

Projekta mērķis: veicināt aktīvu un sistēmisku pašpārvaldes darbību izglītības iestādē, motivāciju un aktivitāti, attīstīt ārpus pasākumu darbības virzienu, stiprināt komunikāciju ar skolas vadību, lai skolēnu pašpārvaldei būtu lielāka motivācija un ietekme uz skolas procesiem, veicināt skolas iekšējo komunikāciju, uzsverot komunikāciju starp pašpārvaldes dalībniekiem un skolas vadību.

Mērķa grupa: Maltas vidusskolas skolēnu pašpārvalde.

Galvenās aktivitātes: pārgājiens uz atpūtas vietu “Garkalni” - šķēršļu trase kokos, apmācības par skolēnu līderību un līdzdalību skolēnu pašpārvaldē, aktivitāte “Nakts skolā”.

2024. gada 30. septembrī notika pirmā aktivitāte “Pārgājiens uz atpūtas vietu “Garkalni” - šķēršļu trase kokos” projekta “Atbalsts izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstībai programmas “Kontakts” iniciatīvu projektu īstenošanai” (Nr. VP2024/3-1) ietvaros, kuras mērķis bija saliedēt Maltas vidusskolas skolēnu pašpārvaldes dalībniekus un veicināt aktīvu un sistēmisku pašpārvaldes darbību izglītības iestādē.

Septembra pēdējā dienā jaunieši devās iedvesmojošā pārgājienā, kur iesaistījās dažādās saliedēšanas aktivitātēs.

• Iepazīšanās  spēles un “ledus laušanas” aktivitātes palīdzēja Skolēnu pašpārvaldes dalībniekiem labāk vienam otru iepazīt un iedrošināja sadarboties komandā.
  • Kopīga ēst gatavošana, nesteidzīgas sarunas pie ugunskura veicināja kopības sajutu.
  • Darbojoties grupās svaigā gaisā, tika noskaidrotas Skolēnu pašpārvaldes stiprās un vājās puses.
  • Savukārt, šķēršļu trase kokos bija lielisks veids pārbaudīt jauniešu spēku, izturību un stiprināt komandas garu.

Pārgājiens un šķēršļu trases pārvarēšana, saliedējot komandu sadarbības izaicinājumā, radīja ciešāku sadarbību, izpratni un komunikāciju starp pašpārvaldes dalībniekiem. Rudenīgais pārgājiens izdevās neaizmirstams un visiem noslēdzās ar patīkamu nogurumu, jo kopumā tika pārvarēti 7 kilometri.

Jauniešu iniciatīvas projekts “Kontakts” Maltas vidusskolā neaptvers sevī tikai pārgājienu, un jau oktobrī Skolēnu pašpārvaldei notiks apmācības par skolēnu līderību un līdzdalību.

Projekta izstrādē un īstenošanā iesaistītie jaunieši un atbalsta persona:

Viktors Šemeņevs
Adriana Poplavska