Viļānu Tirgus aicina atzīmēt trīsdesmito gadadienu!

Pagastu ziņas

Šī gada maijā aprit trīsdesmit gadi, kopš visi pirkt un pārdot gribētāji pulcējas vienā vietā – Viļānu ikmēneša tirgū. Katra mēneša otrajā svētdienā, plkst. 7.00 – 14.00 Viļānos notiek amatnieku un mājražotāju tirgus, ielu tirdzniecībai atvēlētas teritorijas pilsētas ielās un stadionā. 14. maijā norisināsies īpašais jubilejas tirgus, kur tirdzniecību papildinās svētku koncerts, atrakcijas, meistarklases, konkursi un loterija!

No pl. 7.00 līdz pl. 14.00 tirgus jubilejas pasākumā kā ierasts meklē iecienītās preces un uzņēmējus:

• Stadionā – amatnieki, pārtika, lietotas lietas/detaļas;
  • Raiņa ielā gar stadionu – dārza un lauksaimniecības preces;
  • Raiņa ielā – rūpniecības un saimniecības preces;
  • Ziedu, Centrālajā, Rēzeknes ielā – rūpniecības preces;
  • Centrālajā ielā no Brīvības ielas – lietotas lietas/detaļas.

Viļānu Tirgus jubilejas pasākums, konkursi, loterija un vērtīgas balvas no pl. 9.00 līdz pl. 12.00:

• Tirgus jubilejas pasākuma atklāšana, uzrunas, umurkumurs (kāpšana Tirgus stabā) – pl. 9.00, Stadiona centrā.
  • Svētku koncerts (klātesošos priecēs Pūtēju orķestris «Dekšāres», Sokolku pagasta deju grupa, Viļānu deju grupas «Mozaīka» un «Cherry Lady») – pl.10.00–12.00, Stadiona centrā.
  • Atrakcijas un meistarklases (seju apgleznošana, piepūšamās atrakcijas, zirgu izjādes, meistarklases) – pl.9.00–12.00.
  • Konkurss lokšaušanā un bruņniecībā – pl. 9.00–12.00.
  • Konkurss “Viļānu Tirgum 30!” – pl. 9.00–12.00, Stadiona centrā, teltī.
  • Loterija tirgus apmeklētājiem un tirgotājiem – pl. 9.00–12.00, Stadiona centrā, teltī.
  • Konkursu un Loterijas uzvarētāju noskaidrošana – pl. 12.00, Stadiona centrā.

Vēršam uzmanību tirgotājiem: dalībai tirgū nepieciešams iesniegums, uz kura pamata saņemta Rēzeknes novada pašvaldības tirdzniecības atļauja, kā arī iemaksāta tirdzniecības nodeva. Vairāk informācijas ŠEIT vai sazinoties ar Rēzeknes novada pašvaldības Ielu tirdzniecības administratoru.

Nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā atsevišķas atrakcijas nebūs pieejamas.

Tirgus apmeklētājiem būs iespēja nofotografēties pie Annas Soltanes-Romeres gleznas "Tirgus" (Viļāni, 20.gs. 20. -30.gadi) digitālā attēla izdrukas. Glezna ir Lietuvas Nacionālā muzeja īpašums.

Pirmo reizi Viļānu Tirgus norisinājās 1993. gadā. Tradīciju iedibinājis toreizējais pilsētas priekšsēdētājs Juris Tučs, ar katru tirgus reizi pulcējot arvien vairāk kā tirgotāju, tā apmeklētāju. Sākotnējais vasaras perioda pasākums pāraudzis par vienu no lielākajiem tirgiem Latvijā, kas notiek visu cauru gadu, nemainīgi – katra mēneša otrajā svētdienā.

Ielu tirdzniecības administratore:

• Ērika Jermanova, t.: 24864734, tirgus@rezeknesnovads.lv