Zināms pirmā konkursa “Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā 2024” uzvarētājs

Kultūra

10. maijā Latgales vēstniecībā GORS tika sveikti “Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā 2024” dalībnieki un galvenās balvas ieguvējs Eduards Medvedevs ar darbu “Aizturot elpu”, kas bija iesniegts žanrā “Sports”. Sagaidot foto mākslinieka Jāņa Gleizda simto gadskārtu, Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar Latgales fotogrāfu biedrību izsludināja foto konkursu melnbaltajā fotogrāfijā. No dažādām Latvijas pilsētām 282 dalībnieki iesūtīja vairāk nekā 1000 fotogrāfijas piecos žanros – “Ainava”, “Akts”, “Klusā daba”, “Portrets” un “Sports”.

Svinīgā pasākuma laikā tika apbalvoti pirmo trīs vietu uzvarētāji katrā žanrā, galvenās balvas ieguvējs Eduards Medvedevs saņēma 1000 EUR naudas balvu, kā arī medaļu, ko izgatavojis metālmākslinieks Norberts Kudiņš.

“Kopā ar Igoru Pliču, kurš ir galvenais šo aktivitāšu ģenerators vienojāmies, ka jāorganizē konkurss, lai tajā var iesaistīties visi Latvijas fotogrāfi. Žūrijas darbs ir noslēdzies, un Latgales vēstniecības GORS telpās ir redzami 30 labākie darbi, kā arī Jāņa Gleizda labāko darbu reprodukcijas, šādā veidā mēs meistaram izsakām pateicību par viņa paveikto ne tikai Ilzeskalna, Rēzeknes novada, bet visas Latvijas labā,” tā savā uzrunā minēja Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs.

Svinīgā pasākuma laikā dalībniekiem tika prezentēta Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras un tūrisma pārvaldes sagatavotā īsfilma par Jāni Gleizdu. Filmu var noskatīties TE. Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs pasniedza Pateicības rakstu fotomāksliniekam, fotovēsturniekam, Latgales fotogrāfu biedrības dibināšanas iniciatoram un priekšsēdētājam Igoram Pličam par Jāņa Gleizda vārda un veikuma popularizēšanu un ieguldījumu konkursa melnbaltajā fotogrāfijā "Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā 2024" dibināšanā un organizēšanā.

No 9. aprīļa līdz 19. maijam Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā un pirmā stāva semināru telpā ir eksponēta fotomākslinieka Jāņa Gleizda simtgadei veltīta izstāde “GAISMĀ. punkts”. Izstāde sastāv no Jāņa Gleizda aktu fotogrāfiju reprodukcijām, kā arī no konkursa melnbaltajā fotogrāfijā “Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā 2024” finālistu darbiem:

Žanrā AINAVA

“Atspulgi miglā” autors Riters Viesturs, “Ainava. Klusums” autore Eglīte Daiga, “Melnais un baltais” autore Eglīte Daiga, “Vientuļais” autore Umblija Dace, “Jaunliepa” autors Krūmiņš Mārtiņš, “Jāņu Rīts” autore Eglīte Daiga.

Žanrā AKTS

“Veļas diena” autors Kalniņš Juris, “Veldzē” autore Baltiņa Ērika, “Kāds galīgi apmācies, agrs Rīgas rīts” autors Vecvagars Haralds, “SAIKNE” autors Zolbergs Juris, “Equilibrium” autors Apšenieks Andris, “Glezna” autors Kapsa Eduards.

Žanrā KLUSĀ DABA

“Klusā daba ar galdu, krēslu un kaķi” autore Burve Daina, “Vientuļnieks” autors Indriks Arnis, “Espresso” autors Balga Uldis, “Kapitulācija” autors Balga Uldis, “Ielāps” autore  Baumeistere Krista.

Žanrā PORTRETS

“Durvis” autors Vanags Mārtiņš, “Valērijs” autore Puče Zanda, “Raksti” autors Balga Uldis, “Skatiens” autore Danelsone Silvija, “Vīrietis ar kaķi” autore Krasovska Marina, “Film-0599-020” autors Vuškāns Arnis.

Žanrā SPORTS

“Augstums” autors Bērziņš Soms Juris, “Pagaidām pirmais” autors Onzuls Linards, “Panākt ēnu” autors Ertmanis Arvis, “Finišs” autors Zakrepskis Igors, “Uz priekšu” autors Strangots Imants, “Ikdiena” autore Zvaigzne Inguna.

Rēzeknes novada pašvaldība izsaka pateicību arī Preiļu novada pašvaldībai par atbalstu konkursa svinīgā pasākuma organizēšanā, Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par muzikālo noformējumu, Latgales vēstniecībai GORS par viesmīlību!

Sagatavoja Jūlija Jurāne, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto Dagnija Bernāne