16. marts – Vispasaules sociālā darba diena

Publicēts: 15.03.2021

Atjaunots: 06.07.2021

Sociālais dienests un veselības aprūpe

Kopš 2007. gada, marta trešajā otrdienā, visā pasaulē tiek atzīmēta Sociālā darba diena. Katru gadu šajā dienā tiek akcentēti sociālā darba sasniegumi, veicināta sociālo dienestu un sociālo pakalpojumu redzamība, akcentētas dažādu sabiedrības grupu cilvēktiesības un sociālais taisnīgums.

Jau sesto gadu arī Latvijā svinam šo dienu, pievēršot sabiedrības uzmanību, sociālā darba profesijai – tās būtībai, izaicinājumiem un paveiktajam. Šī gada Vispasaules sociālā darba dienas vadmotīvs ir “Es esmu, jo Mēs esam” – koncepts un filozofija, kas atspoguļo sociālā darba perspektīvu – cilvēka un globālās vides savstarpējo saikni.


Sociālā darba diena ir brīdis, kad īpaši tiek izcelta sociālā darba joma un tajā strādājošie profesionāļi. Vairāk nekā 1300 Latvijas sociālo darbinieku ikdienas darbs ir uzklausīt, palīdzēt, atbalstīt un iedrošināt, būt blakus brīžos, kas bieži vien ir - izmisuma un apjukuma brīži. Tā ir nozīmīga diena sociālā darba kalendārā, kuru atzīmē sociālie darbinieki visā pasaulē, atspoguļojot profesijas ieguldījumu cilvēka, ģimenes, kopienas un plašākas sabiedrības stiprināšanā. 

Sveicam Rēzeknes novadā strādājošos jomas profesionāļus Vispasaules sociālā darba dienā! 

Click to listen highlighted text!