2023. gada notikumi Rēzeknes novada pašvaldībā

Pašvaldība

Tuvojoties jaunajam gadam aicinām atskatīties uz 2023. gada  nozīmīgākajiem darbiem un notikumiem Rēzeknes novada pašvaldībā. Kā katru gadu pašvaldības darbs bija vērsts uz iedzīvotāju labklājības, dzīves kvalitātes un drošības uzlabošanu, strādājot dažādās jomās. Vairāku šogad iesākto darbu realizācija turpināsies arī 2024. gadā.

Kultūras/tūrisma joma

• 2023. gada 6. maijā – rakstnieka Jāņa Klīdzēja dzimšanas dienā tika atklāts atjaunotais Kurpinīku krucifikss. Tika atjaunota krucifiksa nojume, kolonnas, žogs, krusts, kā arī restaurēta Jēzus Kristus figūra.
  • Lūznavas muižā aizvadīti tradicionālais vasaras mākslu un garšu festivāls “Mākslas pikniks 2023”, kā arī  piektais Baltijas džeza festivāls “Škiuņa džezs”.
  • Pirmo reizi Rēzeknes novadā notika rudens pārgājienu cikls “Rēzeknes novada DEBESPUSES”. Kopumā pārgājiena dalībnieki mēroja 3 posmus, kuru laikā noieti 75 km.
  • Rēzeknes novada vokālā studija “Skonai” svinēja 10 gadu jubileju. Svētku koncerts notika Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē, kur skatītājus priecēja visi vokālās studijas dalībnieki.
  • Ar 1. martu Rēzeknes novada pašvaldībā darbu uzsāka jauna iestāde – Kultūras un tūrisma pārvalde.

Sociālā joma

• Daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centrā (DSPC) “Vecružina” atklāti sociālie pakalpojumi bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.
  • Maijā atvērta Rēzeknes novada pašvaldības Sociālā dienesta struktūrvienība grupu māja "PILCENE". Projekts realizēts Latgales plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāna ietvaros.

Projekti

• Realizēts “Latgales tradicionālās amatniecības stiprināšana”–“CRAFTS 2.0” projekts, kura ietvaros Lūznavas muižas kompleksā atklāta smēdes ekspozīcija.
  • Tiek īstenots Viļānu pilsētas SAC projekts, kura rezultātā  tiks uzbūvēta Viļānu sporta halle.
  • Rēzeknes novada pašvaldības īstenotais Erasmus+ projekts “INTEGRA” (“Tehnoloģiju integrēšanas speciālistu tīkla izveide skolēnu interešu izglītībā”) 2023. gadā ir ieguvis Eiropas Inovatīvas mācīšanas balvu pamatskolas izglītības kategorijā.
  • Pabeigti Rēznas pamatskolas ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbi.
  • Uzsākta projekta “Elektroautobusa iegāde Rēzeknes novada pašvaldībā” īstenošana. Plānots iegādāties vienu elektroautobusu un veikt arī elektroautobusa uzlādes punkta jeb stacijas būvdarbus Viļānos.
  • Turpinās projekta “Lendžu administratīvās ēkas, t. sk., kultūras nama energoefektivitātes paaugstināšana” aktivitātes.
  • Tiek īstenots projekts “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide un attīstība Rēzeknes novada pašvaldības Viļānu apvienībā”.

Uzņēmējdarbības joma

• Rēzeknes novada pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā "Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai Rēzeknes novadā" 2023. gadā  atbalstīti 16 projektu pieteikumi, piešķirot finansējumu 73 799,81 EUR apmērā, uzņēmējdarbības attīstībai Rēzeknes novadā.

Aktivitātes

• Projekta  “Iedzīvotāju konsultatīvo padomju stiprināšana Rēzeknes novadā” ietvaros British Council pārstāvniecība Latvijā un Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar domnīcu “Providus” no  2022. gada oktobra līdz 2023. gada martam Rēzeknes novadā realizēja izglītojošus seminārus, darbnīcas un pieredzes apmaiņas pasākumus iedzīvotāju konsultatīvo padomju pārstāvjiem un pašvaldības darbiniekiem.
  • Uzsākts darbs par Pašvaldības policijas izveides, lai ar 2024. gada 1. janvāri uzsāktu darbu.
  • Rēzeknes novadā noslēgusies četru kapitālsabiedrību – SIA “Viļānu siltums”, SIA “Viļānu namsaimnieks”, SIA “Strūžānu siltums” un SIA “Maltas dzīvokļu-komunālās saimniecības uzņēmums” reorganizācija. Ar 2023. gada 1. novembri Rēzeknes novadā darbojas viena kapitālsabiedrība – SIA “Rēzeknes novada komunālserviss”. Uzņēmums savu darbību veiks trīs iecirkņos – Maltā, Viļānos un Strūžānos.
  • Rēzeknes novada domes deputāti 15. jūnija kārtējā domes sēdē lēma atbalstīt priekšlikumu par ceļa zīmju Nr.750 – “Administratīvās teritorijas nosaukums” uzstādīšanu latviešu un latgaliešu valodā. Uzsākts darbs pie zīmju uzstādīšanas.

Apvienību pārvaldēs

• No 2023. gada 1. marta apvienību pārvaldes  uzsāka darbu jaunā pārvaldības modelī. Apvienību pārvaldes darbu vada pārvaldes vadītājs un divi vietnieki.
  • 27. janvārī pirmo reizi Rēzeknes novada norisinājās pasākums – “Rēzeknes novada SPORTA LAUREĀTS 2022”. Labākie novada sportisti tika godināti desmit nominācijās. Svinīgais pasākums norisinājās Maltas pagasta kultūras namā.
  • Turpinās projekta “Maltas Bērnu un jauniešu centra ēkas energoefektivitātes paaugstināšana” īstenošana.
  • Turpinās projekta “Viļānu Mūzikas un mākslas skolas jaunās ēkas energoefektivitātes paaugstināšana” īstenošana.
  • Atklāta Silmalas pagasta Kruku ciema daudzfunkcionālā ēka.
  • 14. maijā Viļānos tika atzīmēta Viļānu Tirgus 30. gadadiena.
  • Vietējā rīcības grupa – biedrība “Rēzeknes novada partnerība” 2023. gadā apstiprināja 52 LEADER projektus, piesaistot Rēzekne novada attīstītībai  ELFLA finansējumu 503 767,34 EUR apmērā. Projekta pieteikumus var iesniegt Rēzeknes novadā reģistrētas biedrības.
  • Vides fonda ietvaros apvienību pārvaldēs 2023. gadā realizētas 44 aktivitātes.

Jaunatne

• Izveidota Rēzeknes novada Jauniešu dome.
  • Realizēts 21 iniciatīvu projekts. Īstenoti 15 pagastos un Viļānu pilsētā.
  • Īstenoti 19 inventāra iegādes projekti, tika īstenoti 16 pagastos un Viļānu pilsētā.
  • Vasaras darba prakses īstenotas 27 pagastos un Viļānu pilsētā, kur tika piedāvātas 137 darba vietas.