4. maija ceļojums Nautrēnu apvienībā

Kultūra

Lai kopīgi atzīmētu Latvijas neatkarības atjaunošanas 32. gadadienu, Nautrēnu apvienības pārvaldes Kultūras centrs organizēja autoorientēšanās pasākumu “4. maija ceļojums pa Nautrēnu pagastu apvienību”. Pasākuma mērķis bija visiem kopā vienoties ceļojumā, iepazīt vietas, kurās nav būts un katrā pagastā izdarīt kaut ko paliekošu. Komandām vajadzēja izveidot savu vizuālo tēlu atbilstoši Valsts svētku tematikai un komandas nosaukumu. Katrā pagastā vajadzēja izpildīt kādu uzdevumu, par ko tika saņemta tā pagasta kontūra. Veicot visu maršrutu, tika salikti kopā visi Nautrēnu apvienības pagasti. Katra komanda startēja no tā pagasta, kurā bija pieteikusies, bet finišs visiem bija viens – Sarkaņkalns.

Ceļojumā devās 16 komandas, no tām divas bija individuālās un viena bija no kaimiņu novada – no Ludzas novada Mežvidu pagasta. Komandas bija izrotājušas automašīnas ar Latvijas karogiem, latvju zīmēm, uzrakstiem un ar divpunktu mārītēm.

Katrā pagastā komandas pildīja dažādus uzdevumus. Bērzgalē stādīja bērzus, Nautrēnos veidoja tautasdziesmu koku, Ilzeskalnā stādīja puķu dobi, Audriņos līmēja cimdus un Lendžos zāģēja bluķi. Vērēmos bija jāierodas finišā Sarkaņkalnā. Uzdevumi bija viegli paveicami, kaut gan neiztika arī bez misēkļiem, kā piemēram – tehnikas problēmas, kad laminēšanas aparāti netika galā ar saviem pienākumiem. Tomēr tas nemazināja kopējo pacilātības sajūtu un visas problēmas tika atrisinātas veiksmīgi.

Finišējot Sarkaņkalnā, komandām bija laiks pastaigām un tējas baudīšanai, kamēr ieradās visas komandas. Apbalvošanas pasākums tika atklāts ar Latvijas valsts himnu un Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītājas Līvijas Plavinskas uzrunu pasākuma dalībniekiem. Ar lustīgām tautasdziesmām klātesošos apvienoja kopīgā dziedāšanā folkloras kopas dalībnieces.

Komandas tika vērtētas pēc vizuālā noformējuma un oriģinalitātes. Specbalvas saņēma komanda “Māsas”, kas izcēlās ar komandas tērpiem, atraktivitāti un auto noformējumu. Otro specbalvu saņēma komanda “Adelīna & Co”, jo viņu komandā visi bija tērpušies sarkanbaltsarkanā apģērbā. Pat viņu mīlulis sunītis, kas arī piedalījās ceļojumā, uz sava baltā kažociņa lepni nesa sarkanu mētelīti. Trešo specbalvu saņēma komanda “Divpunktu mārītes”. Meitenes bija tērpušās mārīšu kostīmos, viņu automašīna bija kā nosēta ar mārītēm, tās bija pat auto salonā. Visas komandas saņēma Rēzeknes novada un Nautrēnu apvienības pārvaldes sarūpētās dāvanas un diplomus.

Pēc apbalvošanas pasākuma dalībniekus muzikāli izklaidēja mūziķi Sovvaļnīks ar Mareku un Lendžu pagasta kultūras pasākumu organizators Jānis Matvejenko. Pēc garā ceļojuma dalībnieki cienājās ar siltu zupu, tēju un cepumiem un dalījās iespaidos.

Šis bija skaists un sirsnīgs pasākums, kas lika novērtēt to, kas mums ir – brīvība, dzimtās mājas un kopābūšanas prieks.

Sakām sirsnīgu PALDIES A/S “Latvijas finieris” un Arnim Krancānam par iespēju izmantot komfortablo un patīkamo atpūtas vietu Sarkaņkalnā noslēguma pasākumam. PALDIES Rēzeknes novada pašvaldībai par atbalstu dāvanu sarūpēšanā un PALDIES komandām par atsaucību, atraktivitāti un kopābūšanu!!!

Šis bija jau otrais šī gada Nautrēnu apvienības pārvaldes Kultūras centra kopīgais pasākums, kurš kārtējo reizi apliecināja komandas un sadarbības spēku!

Inga Vigule, Nautrēnu apvienības pārvaldes Kultūras centra vadītāja

Brauciena dalībnieku foto