Jaunieši izveido izzinošu orientēšanās spēli „No Mākoņkalna līdz Liepukalnam caur digitālo vidi”

Lai saturīgi pavadītu savu brīvo laiku dabā, lai iepazīstinātu novada jauniešus, ciemiņus, tūristus ar mūsu pagastu vērtībām, interesantiem dabas objektiem un tūrisma vietām, Kaunatas jauniešu centra „Buras” un Mākoņkalna brīvā laika pavadīšanas centra „Strops” jaunieši izveidoja izzinošu orientēšanās spēli ar jautājumiem QR kodu veidā. Iniciatīvu projekts biedrībām un nodibinājumiem „No Mākoņkalna līdz Liepukalnam caur digitālo vidi” tika finansēts un realizēts, pateicoties Rēzeknes novada Izglītības pārvaldei, Kaunatas pagasta pārvaldes, Mākoņkalna pagasta pārvaldes, Rāznas Nacionālā parka biedrības un dabas izglītības centra „Rāzna” atbalstam.

Projekta realizācijas laikā notika pārgājiens un izzinoša lekcija sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas izglītības centru "Rāzna", kuras laikā tika apmeklēti dabas objekti, iegūta jauna, interesanta informācija un izveidoti jautājumi spēlei. Projekta laikā mācījāmies izstrādāt stratēģiju, taktiku, attīstījām domāšanu, izturību, guvām jaunu pieredzi, apmeklējot aktīvo spēli „Lazer Tag”, baudījām Rāznas ezera skatus, mūsu skaisto dabu, sagaidījām saulrietu uz Buru Guru jahtas. Organizējām radošo darbnīcu enkaustikas tehnikā, kuras laikā tapa skaisti mākslas darbi, kuri turpmākajā laikā pārvēstīsies par interesantu jauniešu mākslas darbu izstādi gan jauniešu centrā „Buras”, gan Brīvā laika pavadīšanas centrā „Strops”, gan Dabas izglītības centrā „Rāzna”. Projekta realizācijas laikā tikāmies ar IT speciālistu, kurš palīdzēja digitalizēt spēles darbību, ievadīt jautājumus un kopā izstrādāt algoritmus QR kodu ģenerēšanai un lasīšanai. Pēdējais punkts mūsu pozitīvajai kopējai sadarbībai un veiksmīgai spēles izveidošanai bija reklāmas akcija - flajeru izstrāde un spēles popularizēšana sociālajos tīklos, Rēzeknes novada mājas lapā. Kaunatas jauniešu centra „Buras” un Mākoņkalna brīvā laika pavadīšanas centra „Strops” jaunieši veidoja pozitīvu sadarbību starp mūsu pagastu jauniešiem, paplašināja un dažādoja sava brīvā laika pavadīšanas iespējas, paplašināja savu pasaules redzējumu un guva jaunu pieredzi.

Projekta mērķis sasniegts - tika izstrādāta izzinoša orientēšanās spēle ar jautājumiem QR kodu formātā, kuras laikā spēles dalībniekiem ir iespēja iepazīties ar dabas objektiem, tūrisma vietām, atrast atbildes uz interesantiem jautājumiem, kā arī tiek veicinātas lietderīga brīvā laika pavadīšanas iespējas. Projekta uzdevumi izpildīti, jo tiek iegūta jauna pieredze un jaunas emocijas, apgūtas pētnieciskās prasmes un iemaņas, tiek dota iespēja novada jauniešiem, ciemiņiem, tūristiem iepazīties ar mūsu skaisto dabu izzinošas un interesantas spēles gaitā.

Paldies jauniešiem, paldies Mākoņkalna brīvā laika pavadīšanas centra „Strops” vadītājai Jekaterinai Itkačai par sadarbību, kopīgu darbošanos, aktivitāti, interesanti pavadīto laiku un īstenoto kopīgo spēli!

Brauc pie mums ciemos un piedalies izzinošā orientēšanās spēlē „No Mākoņkalna līdz Liepukalnam caur digitālo vidi”! Lai TEV veicas!

Teksts un foto

Tamāra Kablanova, projekta koordinatore, Jauniešu centra „Buras” vadītāja