Aicina pieteikties uz mākslinieku rezidencēm

24.03.2017

EUCIDA

Mākslinieki no Latvijas, Francijas un Īrijas, kuri aktīvi darbojas digitālās mākslas jomā, tiek aicināti pieteikties uz mākslinieku rezidencēm, kas notiks Dublinā, Belfortā un Latvijā (Rēzeknes novada Lūznavas muižā) no 18. līdz 29. septembrim.
Mākslinieku rezidences tiek organizētas projekta “European Connections of Digital Arts” – EUCIDA (latviski – “Digitālā māksla aptver Eiropu”) ietvaros. Māksliniekiem tiek nodrošināti ceļa izdevumi un uzturēšanās izmaksas.
Pieteikšanās anketa un rezidenču konkursa noteikumi atrodami EUCIDA mājaslapā www.eucida.eu
Projektu “European Connections of Digital Arts” īsteno Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar digitālās mākslas centriem Dublinā (Īrija) un Belfortā (Francija), tas līdz pat 2019. gadam paredz visdažādākās aktivitātes digitālās mākslas jomā – seminārus, lekcijas, izstādes, radošās darbnīcas u.c. Pirmais, visai kupli apmeklētais seminārs ciklā par iespējām, ko sniedz digitālā māksla Latgalē, aizsākās šā gada februāra sākumā, Rēzeknes novada pašvaldībā, savukārt pirmās izstādes gaidāmas Lūznavas muižā šovasar.
Ar nelielu ieskatu mūsdienīgās mākslas jomā ikviens interesents var iepazīties arī šobrīd, Rēzeknes novada pašvaldības foajē atklātajā mākslinieces, Latvijas Mākslas Akadēmijas Latgales filiāles pasniedzējas Gundegas Strautmanes izstādē “Rēzeknes skaņas”.
 
Anna Rancāne
 

Click to listen highlighted text!