Aicina uz semināru par kūdras izmantošanu siltumražošanā

Publicēts: 02.02.2015

Atjaunots: 06.01.2021

Uzņēmējdarbība

Kūdras kā pastāvīgi pieejama energoresursa izmantošana enerģētikā ir viens no veidiem, kā samazināt valsts lielo energoatkarību un pašiem saimniekot finansiāli un ekonomiski izdevīgāk. Tāpēc visi interesenti tiek aicināti apmeklēt bezmaksas semināru “Kūdras izmantošanas siltumražošanā tehniskie un finansiālie apsvērumi”. Seminārs notiks 2015. gada 13. februārī plkst. 10:00, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras konferenču zālē Rīgā, Kr. Valdemāra ielā 35.
Eiropas komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers EK politikas pamatnostādnēs īpaši uzsvēris, cik svarīga ir noturīga enerģētikas savienība, kurā īsteno uz nākotni vērstu klimata pārmaiņu politiku. Pašreizējie ģeopolitiskie notikumi liek visiem atcerēties, ka Eiropa ir pārāk atkarīga no degvielas un gāzes importa. Tāpēc ir nepieciešams reformēt un reorganizēt Eiropas enerģētikas politiku, pārveidojot to par jaunu Eiropas enerģētikas savienību. Ir jāapvieno savi resursi, infrastruktūra un sarunu risināšanas spēja attiecībā uz trešām valstīm, dažādojot ES valstīs enerģijas avotus un samazinot vairāku dalībvalstu lielo energoatkarību.
Semināra referenti diskutēs par kūdras izmantošanu siltumražošanā kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā, kā arī par jau notikušiem kūdras dedzināšanas izmēģinājumiem dažādās katlu mājās Latvijā – to ieguvumiem, problēmām, risinājumiem un iespējām. Būs arī iespēja noskaidrot par regulējumiem Igaunijā, kas saistīti ar kūdras izmantošanu enerģētikā.
Lai pieteiktos semināram, lūdzu, aizpildiet pieteikšanās anketu: pieteikuma anketa.
 
Semināra programma
 
Rūta Staudža
Tirgus analītiķe

Click to listen highlighted text!