Aicinām apmeklēt Veselības veicināšanas dienu Audriņos!

Ikviens interesents tiek aicināts apmeklēt Veselības veicināšanas dienu 13. oktobrī plkst. 10.00 Audriņu pagasta Tautas namā. Pasākuma laikā trīs sertificēti speciālisti – ginekologs, uztura speciālists un pediatrs – bez maksas lasīs lekcijas un sniegs atbildes uz pasākuma apmeklētāju jautājumiem. Speciālisti savās lekcijās sniegs informāciju par veselīga dzīvesveida veicināšanas nozīmi un par iespējamām sekām, ignorējot veselīgā dzīvesveida paradumus.
Sertificēta ginekoloģe Aija Krišāne sniegs informāciju par norisēm sievietes reproduktīvajā sistēmā jebkurā vecumā, kontracepcijas veidiem, ģimenes plānošanu un grūtniecību, ginekoloģisko slimību cēloņiem, sekām un iespējamajiem profilakses pasākumiem (valsts skrīningprogrammas).
Sertificēta uztura speciāliste Maija Ceruka savā lekcijā stāstīs par veselīgu uzturu kā slimību profilakses un labsajūtas pamatu, proti, kā pagatavot ēdienu, lai saglabātu tā uzturvērtību, uzlabotu savu pašsajūtu, nostiprinātu imunitāti, samazinātu risku saslimt ar sirds, kuņģa, aknu, nieru u.c. slimībām, kliedēs mītus un aizspriedumus par ēšanas paradumiem un neveselīgiem pārtikas produktiem.
Sertificēta pediatre Jeļena Danilova lasīs lekciju par bērna veselīgu augšanu, fizioloģisko un psiholoģisko attīstību, pasargāšanu no slimībām, traumām, veselīga dzīvesveida paradumiem, to veidošanu dažādos bērnu vecuma posmos.
Pasākuma norises laikā darbosies mājražotāju tirdziņš “Lobs lobam”.
Savukārt 20. oktobrī plkst. 9.00. Audriņu pagasta Tautas namā informāciju par vēnu slimību cēloņiem, sekām un iespējamajiem profilakses pasākumiem sniegs sertificēts ķirurgs ar specializāciju fleboloģijā Vladimirs Sorokins.
Pasākums “Veselības veicināšanas diena” notiek Rēzeknes novada pašvaldības īstenotā projekta „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” Nr.9.2.4.2/16/I/027 ietvaros. Projektu atbalstījis Eiropas Sociālais fonds (ESF).
Natālija Bernāne,
Rēzeknes novada pašvaldības projekta
“Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” vadītāja
ES fondu logotipu ansamblis krasains - ESF

Click to listen highlighted text!