Aicinām iedzīvotājus izteikt priekšlikumus par Zosnas muižas turpmāko izmantošanu

Pagastu ziņas

Lūznavas pagastā vēsturiski atrodas vairāku muižu kompleksi, viens no tiem ir Lūznavas muižas komplekss, kurš tiek uzturēts un attīstīts, tāpat pagasta teritorijā atrodas Zosnas muiža -  būvēta 1870. gadā, laika gaitā veikta apbūve ar papildēkām, kopš 2001. gada ēka netiek izmantota. Rēzeknes novada pašvaldība ir veidojusi dialogu ar dažādām valsts iestādēm un institūcijām, lai rastu iespēju un atbalstu muižas ēkas saglabāšanai un uzturēšanai, taču pašlaik ēkas steidzamai saglabāšanai nepieciešamie finanšu resursi pašvaldībai nav pieejami. Pēc nopietnas situācijas analīzes un definējot galveno uzdevumu – Zosnas muižas kultūrvēstures un apkārt esošo dabas vērtību saglabāšana,  ir saskatīta iespēja nodot muižu atsavināšanai, tādejādi, radot apstākļus, kuros Zosnas muižai ir perspektīvas saglabāt kultūras mantojuma vērtības, tikt atjaunotai, labiekārtotai un uzturētai, kā arī, nonākot īstā saimnieka īpašumā, veidoties par vēl vienu pievilcīgu kultūrvietu un tūrisma objektu Rēzeknes novadā, iekļaujot sadarbības iespējas ar vietējās kopienas iedzīvotājiem, ekskursiju vadītājiem, vietējiem tūrisma uzņēmējiem, tajā skaitā sakrālā tūrisma attīstītājiem.

Zosnas muiža atrodas Rāznas Nacionālā parka teritorijā, ir klasificēta kā reģionalās valsts nozīmes kultūras piemineklis, kas paredz dažādus apgrūtinājumus un priekšnoteikumus ēkas apsaimniekošanā. Iepriekš minētie faktori ir būtiski potenciālajam ēkas atsavinātājam.

Rēzeknes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus līdz 24.09.2023. izteikt savus priekšlikumus, vai ieteikumus par Zosnas muižas (adrese: Parka iela 6, Zosna, Lūznavas pag., Rēzeknes nov., LV-4627, kas izvietota uz zemes vienības ar  kadastra apzīmējumu 7868 006 0032) turpmāko izmantošanu, rakstot uz Maltas apvienības pārvaldes e-pasta adresi maltasapvieniba@rezeknesnovads.lv, zvanot pa tālr. 27870687, vai papīra formātā sūtot uz adresi Brīvības iela 6, Malta, Maltas pag., Rēzeknes nov., LV-4630.

27.09.2023. plkst. 17.00 Lūznavas muižā aicinām ikvienu interesentu uz sanāksmi, kuras laikā tiks izrunāti visi iesūtītie priekšlikumi un ierosinājumi, lai kopīgi pieņemtu lēmumu par turpmāko Zosnas muižas likteni.

Maltas apvienības pārvalde