Aicinām piedalīties akcijā “Adām siltām pēdiņām”

Publicēts: 08.11.2021

Atjaunots: 05.01.2022

Projekti

Vēl vairāk nekā mēnesi - līdz 17. decembrim - turpinās radošā akcija “Adām siltām pēdiņām”. Akcijas laikā ikviens, kam zeķu adīšana nav sveša, aicināts noadīt vienu vai vairākus zeķu pārus, ko Ziemassvētkos dāvināsim mediķiem un pansionāta iemītniekiem.

Dziju adīšanai nodrošina projekts “Volunteering cities+” ("Brīvprātīgā darba pilsētas"). Adīt gribētāji to var saņemt Viļānu grāmatu veikalā “Lapiņas Ēmei” (Brīvības ielā 5) un turpat arī atgriezt adījumus līdz 17. decembrim. Jautājumu gadījumā zvanīt Ilgai Morozovai pa tel. 64605833 vai rakstīt: ilga.morozova@vilani.lv.

Iniciatīvas autores ir Viļānu aktīvās iedzīvotājas, taču piedalīties akcijā aicināti arī apkārtējo pagastu un novadu adītāji, kuri vēlas ieadīt savu sirsnību un laba vēlējumus siltās zeķītēs.

Novembra sākumā, dodot zaļo gaismu adīšanas akcijai, Zoom tiešsaistē pulcējās Viļānu rokdarbnieces. Attālinātās tikšanās laikā Viļānu vidusskolas skolotāja, rokdarbniece Vilhelmīne Zīra pastāstīja par zeķu adīšanas pirmsākumiem pasaulē un Latvijā, par zeķu veidiem, kā arī zeķu adīšanas posmiem. Kā izrādās, pat Ēģiptes piramīdās esot atrasta maza adīta vilnas zeķīte. Savukārt Latvijā adītas zeķes parādījās salīdzinoši vēlu - vien 18. gadsimtā, kad tās pamazām nomainīja kājautus. Vispirms zeķes vilka pie goda tērpa, bet vēlāk arī ikdienā.

Radošā darbnīca “Adām siltām pēdiņām” notiek Eiropas Savienības programmas "URBACT" projekta "Volunteering cities+" (Brīvprātīgā darba pilsētas) ietvaros. Projekta mērķis ir izveidot Viļānos aktīvu iedzīvotāju grupu, kas, iesaistot līdzcilvēkus, īstenotu dažādas brīvprātīgā darba aktivitātes Viļānu apvienībā, kā arī veicinātu sadarbību starp pašvaldību un iedzīvotājiem.

Madara Bērtiņa
Foto: Ilzes Valenieces adītās zeķes

Click to listen highlighted text!