Aizritējušas apmācības pusaudžiem “Tver mirkli”

04.09.2021

Jauniešiem

Vasaras izskaņās biedrība “LOBS” organizēja Rēzeknes novada pusaudžiem trīs nometņu ciklu: “Tver mirkli vasarā. Dricānos”, “Tver mirkli vasarā. Maltā.” un “Tver mirkli vasarā. Gaigalavā.”, kopā iesaistot 60 pusaudžus no dažādiem Rēzeknes novada pagastiem. Nometnes tika organizētas ar mērķi veicināt jauniešu socializēšanos, pilnveidot viņu sociālās prasmes, apvienojot ar radošajām darbnīcām un aktīvo tūrismu.

Piecu dienu laikā dalībnieki savstarpēji iepazinās, veidojas komandu un ar dažādu darba metožu palīdzību apguva tādas sociālās prasmes kā izteikt savu viedokli, pieņemt lēmumus, pretoties spiedienam un tiekties uz mērķi. Jau nedēļas sākumā dalībnieki izstrādāja savu nometnes logo, kuru vēlāk  drukāja uz T-krekla sietspiedes tehnikā. Tāpat nometnes laikā tika apskatītas un risinātas vides problēmām, ejot “ne-ētiskajā” pārgājienā, kura laikā tika pievērsta uzmanība atkritumu problēmai katrā no pagastiem, tālāk sekoja papīra liešanas darbnīcas, kurās jaunieši izveidoja paši savu papīru no iepriekš jau izmantotās makulatūras. Šādā veidā viņi praktiski apguva atkritumu šķirošanas nozīmi un “upcycling” metodi, kas mūsdienās ir aktuāla vides problēmu risināšanā.  Pēdējā nometnes dienā no izveidotā papīra dalībnieki drukāja pastkartes tipa kartiņas, tādejādi iegūstot izveidotajam papīram ilgstošāku pielietojumu.  Slēpņošana, pārgājieni, ekskursija bija papildu aktivitātes āra dzīves prasmju apguvē nometnes laikā. Noslēguma dienās jaunieši piedalījās “Panini” karstmaizīšu un saldo kokteiļu meistarklasēs , izgatavoja ēdamos pušķus kopā ar “KikArt” veidotāju Viktoriju Semuli un saņēma apliecinājumus par dalību nometnē.

Mums, kā jaunatnes darba veicējiem, ir svarīgs saturisks, pilnvērtīgs un kvalitatīvs saturs nometnes dalībniekiem,  jo katra no darbnīcām un aktivitātēm ir izvēlēta un pielāgota konkrētajai vecuma grupai. Darba tehnika un paņēmieni ir veidoti tā, lai  saturiski pavadītajā brīvajā laikā, dalībnieki iegūtu arī jaunas zināšanas un prasmes, kuras iespējams pielietot tālāk dzīvē. Mēs darām tā, lai katrs no iesaistītajiem jauniešiem pēc 5 dienām būtu emocionāli piepildīts un gandarīts par iegūto un paveikto.

Paldies vēlamies teikt Dricānu, Maltas un Gaigalavas pagastu pārvaldēm par atsaucību un atbalstu nometņu organizēšanā, kā arī jaunatnes darbiniekiem par darbu, iesaisti un palīdzību jauniešu piesaistē!

Šis projekts tiek īstenots Bērnu nometņu organizēšanas projektu konkursa ietvaros, to finansē Rēzeknes novada pašvaldība, un organizē biedrība “LOBS.

Informāciju sagatavoja:
biedrības “LOBS” valdes locekle Ingūna Semule