Aizsardzības ministrs reģionālajā vizītē apmeklēs Lūznavu

aizsardzības ministrija lpgo

Rīt, 5. martā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks reģionālajā vizītē apmeklēs Lūznavu Rēzeknes novadā, lai pārrunātu aizsardzības nozares attīstību Latgalē.

Vizītes iesākumā A. Pabriks Lūznavas muižā pasniegs pateicības Lūznavas muižas pārvaldniecei Ivetai Balčūnei un Lūznavas pagasta pārvaldes vadītājam Gatim Pučkam par sniegto atbalstu Zemessardzei un veiksmīgo sadarbību 2020. gadā.

Savukārt Lūznavas militārajā bāzē aizsardzības ministrs tiksies ar Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieri pulkvedi Gunāru Vizuli, lai pārrunātu brigādes uzdevumu izpildi, kaujas spēju attīstības projektus un reģionālo militāro poligonu un bāzu, tostarp Lūznavas bāzes attīstību.

Vizītes ietvaros A. Pabriks tiksies arī ar Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona komandieri pulkvežleitnantu Oskaru Omuļu, lai apspriestu bataljona attīstību un bataljona rotas karavīru dežūru NATO Sevišķi ātrās reaģēšanas vienības (VJTF) sastāvā, ko karavīri uzsāka šī gada 1. janvārī.

Tāpat A. Pabriks tiksies ar Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centra vadītāju pulkvedi Ervīnu Kopeiku, lai pārrunātu aizsardzības nozares nodrošinājuma reformu, un apmeklēs iestādes jaunizveidoto reģionālo biroju Lūznavā, kurā atvērtas sešas darba vietas un darbu uzsākuši vietējie iepirkumu speciālisti.

Jau vēstīts, ka Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkuma centrs uzsāka darbu šī gada 1. janvārī Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra strukturālās reorganizācijas rezultātā. Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkuma centrs veic publiskos iepirkumus Aizsardzības ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu, kā arī Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām, tai skaitā, iepirkumus Covid-19 pandēmijas ierobežošanai.

Nacionālo bruņoto spēku militārā bāze un Latgalē pirmā profesionālā dienesta karavīru apakšvienība Lūznavā tika atklāta 2018. gada 31. maijā, kad Nacionālie bruņotie spēki svinīgā ceremonijā pārņēma Lūznavas profesionālās vidusskolas zemes vienības un būves.

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons ir profesionālā dienesta karavīru vienība, kura tiek aktīvi komplektēta un rada plašas iespējas Latvijas pilsoņiem apgūt karavīra profesiju ar turpmāko dienesta vietu Lūznavā vai Daugavpilī.

No šī gada janvāra Zemessardzes 36. Kaujas atbalsta bataljona rotas karavīri sākuši dežūru NATO Sevišķi ātrās reaģēšanas vienības sastāvā, kuras vadību no 1. janvāra no Vācijas pārņēma Polijas Bruņotie spēki. Šogad vienību veido aptuveni 6000 karavīru no Polijas, Bulgārijas, Čehijas, Itālijas, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Portugāles, Rumānijas, Slovākijas, Spānijas, Turcijas, Ungārijas, kas viena gada garumā atradīsies dežūrā un būs gatavi reaģēt uz jebkuriem izaicinājumiem, ja tādi rastos kādā no NATO dalībvalstīm.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Stājies Zemessardzē.

 

Informāciju sagatavoja:

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Vita Briže

Tālrunis: 67335045

E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv   

Click to listen highlighted text!