Aizsardzības nozare pateiksies Zemessardzes atbalstītājiem

Februārī aizsardzības nozare apbalvos vairāk nekā 90 Latvijas uzņēmumus, pašvaldības, izglītības iestādes un nevalstiskās organizācijas, pasakoties par 2020. gadā sniegto atbalstu Zemessardzei.

“Latvijas uzņēmumu, iestāžu un organizāciju brīvprātīgais atbalsts Zemessardzei ir labs piemērs tam, kā Latvijas iedzīvotāji var iesaistīties visaptverošas valsts aizsardzības īstenošanā. Vēlos pateikties ikvienam par daudzveidīgo atbalstu Zemessardzei, sniedzot neatsveramu ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Aizsardzības ministrijas apbalvojumu  “Goda raksts” saņems 18 aktīvākie un atsaucīgākie Zemessardzes atbalstītāji, kuri izvirzīti deviņās nominācijās: “Uzņēmums, kas ir atbalstījis Zemessardzi kopumā””, “Zemessardzes popularizētājs”, “Uzņēmums “Celmlauzis”, “Uzņēmējs “Zemessardzes veterāns””; “Uzņēmējs “Motivētājs””, “Biedrība “Atbalsts zemessargiem””, “Uzņēmējs “Zemessardzes stiprinātājs””, “Mācību iestāde “Izglītotājs par Zemessardzi”” un  “Pašvaldība “Aktīvais Zemessardzes atbalstītājs””.

AS “Latvijas Valsts meži”, uzņēmums “Auto Moto Serviss” un Ventspils Brīvdabas muzejs  saņems apbalvojumu nominācijā “Uzņēmums, kas ir atbalstījis Zemessardzi kopumā”, uzņēmums “Latvijas Mobilais telefons” un biedrība “Radam” –  nominācijā “Zemessardzes popularizētājs”, uzņēmumi “Lejasciema Grauds” un Pētertāle” – nominācijā “Uzņēmums  “Celmlauzis””, A/S “Latvijas Valsts meži” Ziemeļkurzemes reģions – nominācijā “Uzņēmējs “Zemessardzes veterāns”, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Sporta centrs – nominācijā “Uzņēmējs “Motivētājs””, Biedrība “Arhīvs” – nominācijā  “Biedrība “Atbalsts zemessargiem””,  uzņēmums “Bucher Municipal” – nominācijā  “Uzņēmējs “Zemessardzes stiprinātājs”” , Ogres Valsts tehnikums, Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Universitātes Meža fakultāte – nominācijā “Mācību iestāde “Izglītotājs par Zemessardzi””, kā arī  Iecavas novada pašvaldība, Beverīnas novada pašvaldība, Ludzas novada pašvaldība un Rēzeknes novada pašvaldība – nominācijā “Pašvaldība “Aktīvais Zemessardzes atbalstītājs””.

Tāpat 73 Latvijas uzņēmumi, pašvaldības, izglītības iestādes un nevalstiskās organizācijas saņems pateicības rakstus par pērn sniegto atbalstu Zemessardzei.

Aizsardzības ministrijas apbalvojumus Zemessardzes atbalstītājiem nogādās Zemessardzes vienību pārstāvji.

Latvijas uzņēmumi, iestādes un nevalstiskās organizācijas apbalvošanai tika izvēlētas, izvērtējot zemessargu sniegtās atbildes aptaujas anketās, kā arī Zemessardzes bataljonu komandieru ieteikumus.

Zemessardzes atbalstītāju godināšana jau ir kļuvusi par ikgadēju tradīciju, ko Aizsardzības ministrija aizsāka 2017. gadā, lai pateiktos uzņēmumiem, iestādēm un organizācijām, kuras sniedz nozīmīgu ieguldījumu Zemessardzes stiprināšanā.

 

Informāciju sagatavoja: AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv   

Click to listen highlighted text!