Aizvadīta “Lauku diena” Lauksaimniecības demonstrējumu laukos

14.07.2023

Lauksaimniecība

13. jūlijā aizvadīta ikgadējā lauksaimniecības izstāde “Lauku diena”, kas jau ierasti notika Latgales lauksaimniecības zinātnes centra (LLZC) demonstrējuma laukos aptuveni 3 km no Viļāniem virzienā uz Rēzekni. Pasākums arī šogad pulcināja kuplu skaitu dalībnieku un apmeklētāju, piedāvājot lauksaimniekiem, uzņēmējiem un interesentiem iepazīties ar lauksaimniecības jomas aktuālajām tendencēm.

Izstādē bija iespēja uzzināt par jaunākajām aktualitātēm laukaugu audzēšanā, iegūt sev interesējošu informāciju par novitātēm augu aizsardzības līdzekļu un mēslojuma jomā, kā arī nodoties jaunākās lauksaimniecības tehnikas paraugdemonstrējumiem, iegūt informāciju savu saimniecību attīstībai.  Arī mazākajiem lauksaimniecības izstādes apmeklētājiem netrūka aktivitāšu – bija pieejamas piepūšamās atrakcijas un iespēja iekāpt lauksaimniecības tehnikā. Apmeklētājiem bija pieejams amatnieku tirdziņš, kur varēja iegādāties sadzīvei un ikdienai noderīgas lietas. Pasākuma programmu kuplināja Viļānu kultūras nama kapela "Bumburneicys".

Svētku atklāšanā organizatore un LLZC pārstāve Dr.agr. Veneranda Stramkale uzsvēra zinātnes lomu lauksaimniecībā. Šogad ar 22 sadarbības partneru atbalstu Latvijas lauksaimniekiem tika ierīkoti 222 varianti no dažādām kultūraugu audzēšanas tehnoloģijām, ko varēja aplūkot turpat bioloģiskajā laukā.

Izstādes apmeklētājus uzrunāja Agroresursu un ekonomikas institūta direktore Ineta Stabulniece: “Institūta vārdā sveicu dalībniekus un apmeklētājus svētkos, jo īpaši organizatori Venerandu Stramkali. Priecē, ka svētki ik gadu kļūst arvien lielāki un lielāki. Agroresursu un ekonomikas un institūts selekcionē Latvijas laukaugu šķirnes, tāpēc esam īpaši pateicīgi lauksaimniekiem un novērtējam šo patriotisko soli, izvēloties mūsu šķirnes. Lepojamies ar lauksaimniekiem, kas var un dara, savukārt, institūts strādās, lai atbalstītu un palīdzētu lauksaimniekiem!”

Veneranda Stramkale pateicās Rēzeknes novada pašvaldībai par atbalstu un sadarbību. Klātesošos apmeklētājus uzrunāja arī Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietniece Ērika Teirumniekas, sveicot kārtējās “Lauku novada dienās” un izsakot pateicību “Lauku dienu” organizatoriem – Venerandai Stramkalei, Aldim Stramkalim.  Kā norāda Ērika Teirumnieka: “”Lauku diena” jau ir kļuvusi par tradīciju. Tie ir svētki lauksaimniekiem – tiem, kas strādā, tiem, kam ir ko parādīt, tie ir svētki zinātniekiem – vieta, kur palepoties ar sasniegumiem. Izstāde ir aktuāla, jo īpaši šajos mainīgajos apstākļos – mainās klimats, mainās ģeopolitiskā situācija, uzstādījumi Eiropas Savienībā – kļūt ekoloģiskākiem.”

Pasākumu “Lauku diena” Viļānos organizē Agroresursu un ekonomikas institūts un Latgales lauksaimniecības zinātnes centrs sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību. “Lauku diena” Viļānos ik gadu pulcē vairākus desmitus lauksaimniecības uzņēmumu, pētniecības un zinātnes centrus un izglītības iestādes no dažādiem Latvijas reģioniem.

Raksts, foto: Elza Indričāne, Rēzeknes novada pašvaldības mājaslapas satura redaktore

Click to listen highlighted text!