Aizvadīta VIEDAIS CIEMS 2023 atpazīstamības zīmes pasniegšanas ceremonija

Pagastu ziņas

Šīs vasaras sākumā Biedrība “Latvijas lauku forums” izsludināja konkursu “VIEDAIS CIEMS 2023”, kurš norisinās jau vairākus gadus. Apzinoties savas vērtības, ieguldīto darbu un sasniegtos mērķus, tika nolemts pieteikt Lūznavas ciemu šim konkursam. Izvērtēšanas gaitā, atpazīstamības zīmes “VIEDAIS CIEMS 2023” žūrijai un organizatoriem tika filmēta un iesniegta īsa video ekskursija pa Lūznavas ciemu, kurā radošā grupa (A. Kļaviņa un Lūznavas Mamanet komanda BezĒ) centās ietvert maksimāli daudz informācijas par to, kā aizrit ikdiena Lūznavā. Ir skaidrs, ka Lūznava ir jāredz, jāsajūt un jāizbauda, lai pilnvērtīgi to spētu novērtēt, jo šeit valda īpaša atmosfēra, Lūznavas lielākā vērtība ir šeit dzīvojošie un strādājošie cilvēki, kuri veiksmīgas sadarbības rezultātā veido Lūznavu par tādu, kāda tā ir šodien.

20. oktobrī Jaunolainē norisinājās VIEDAIS CIEMS 2023 atpazīstamības zīmes pasniegšanas ceremonija un Latvijas Viedo ciemu salidojums, tīklošanās pasākums. Ar lepnumu jāsaka, ka Rēzeknes novada Lūznavas ciems ir ieguvis diplomu Lūznavai par iegūto atzinību "Ceļā uz viedo ciemu" un žūrijas pateicību par līdzdalību Viedo Ciemu iniciatīvā un iesaisti kopienas veidošanā un stiprināšanā Lūznavas pagastā, iedzīvinot viedā ciema idejas un vērtības Latvijā un vienlaikus meklējot un īstenojot risinājumus savas dzīvesvietas attīstībai un vietējo iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai. Žūrijas lēmumā ir uzsvērts, ka Lūznavas ciemam ir izteikts un pārliecinošs potenciāls turpmākai darbībai un attīstībai. Tāpat tā atzinīgi novērtē sadarbību starp pašvaldību, darbiniekiem, iedzīvotājiem un uzņēmējiem. Iedzīvotāju vēlmes tiek apzinātas un meklētas iespējas to īstenošanai. Ir gūta pārliecība, ka informācijas aprite ir labi “iedarbināta”. Dažādas veselības veicinošas/sporta aktivitātes, muižai atrasts plašs pielietojums, kā arī tiek minēts, ka Lūznavas muižas atdzimšana un tās iezīmēšanās Latvijas kultūras kartē ir fenomenāla. Konkursam iesniegtos pieteikumus vērtēja:

• Gunta Lukstiņa, Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte, teritoriālās plānošanas eksperte,
  • Katrīna Idū, Eiropas komisijas tehniskā atbalsta projekta "The Smart Rural 21th Century" eksperte,
  • Katrīna Madara Stadgale, Klimata programmas vadītāja, Pasaules Dabas Fonds,
  • attālināti sēdei pievienojās:
  • Anita Seļicka, biedrības Latvijas Lauku forums izpilddirektore,
  • Agnese Geduševa, bijusī VARAM parlamentārā sekretāre,
  • Alīna Lukjanceva, PPP Pierīgas Partnerība valdes locekle,
  • Daiga Kalniņa, Alsungas kopienas pārstāve, Atpazīstamības zīmes "VIEDAIS CIEMS 2021" saņēmēja,
  • Jānis Baltačs, Krapes kopienas pārstāvis, Atpazīstamības zīmes "VIEDAIS CIEMS 2022" saņēmējs,
  • Oksana Golubeva, Zemkopības ministrijas Lauku attīstības fondu atbalsta nodaļas vecākā eksperte,
  • Vilis Brūveris, Biedrības NEXT vadītājs, video projektu producents un līdzdalības eksperts,
  • Zanda Zilgalve, Izglītības fonds Start(it) izpilddirektore, sēdē nepiedalījās, bet viedokli izteica
  • Sniedze Sproģe, Latvijas Pašvaldību savienības lauku attīstības eksperte.

Uz pasākumu Jaunolainē pēc diploma devās Lūznavas ciema pieteicējs – Maltas apvienības pārvaldes lietvede Lūznavas pagastā Ina Tuče, Maltas apvienības pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs un Maltas apvienības pārvaldes vadītāja vietnieks saimnieciskajos jautājumos Gatis Pučka.

Informāciju sagatavoja MAP lietvede Ina Tuče
Foto Ina Tuče