Ierobežojumi pagarināti līdz 7. februārim

Informācija atjaunota 21.01.2021.

Valdība šodien, 21. janvārī, lēma vēl līdz 7. februārim pagarināt šobrīd spēkā esošos drošības pasākumus. Vienlaikus nolemts, ka no 25. janvāra arī bērni no 1. līdz 4. klasei mācīsies attālināti.

 

Epidemioloģiskā situācija Latvijā nedaudz stabilizējas, tomēr šobrīd vēl nav iespējams atcelt vai mīkstināt noteiktos drošības pasākumus, norāda
Veselības ministrija. Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka Covid-19 infekcija turpina izplatīties un situācija Latvijā, neskatoties uz dažu pēdējo dienu uzlabojumu, ir kritiska. 

Lai varētu runāt par drošības pasākumu mīkstināšanu, epidemioloģiskajai situācijai būtu jāuzlabojas vairākas reizes. Tas nozīmē, ka pirmā iespēja lemt par pakāpenisku ierobežojumu mazināšanu būtu, ja 14 dienās tiktu reģistrēti ne vairāk kā 200 jauni saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. 

Tāpat pieņemts lēmums par atsevišķām situācijām, kad klātienē drīkstēs notikt individuālas praktiskās nodarbības kvalifikācijas iegūšanai. Attiecīgi, ja kvalifikācijas iegūšanai ir nepieciešamas praktiskās nodarbības klātienē, kuras nav iespējams iegūt attālināti, piemēram, būvniecībā, mašīnbūvē, metālapstrādē, kokrūpniecībā, enerģētikā u.c. Tas būtu iespējams tikai tādos gadījumos, kur prasmju apguvē ir iespējams ievērot savstarpēju divu metru distanci.

 

Kādi drošības pasākumi būs spēkā līdz 7. februārim - sk. fotogalerijā!  

==============================================================

Aktuālie ar Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldību un seku pārvarēšanu saistītie tiesību akti to aktuālajās redakcijās (ar iekļautiem grozījumiem) pieejami šeit: https://likumi.lv/ta/tema/covid-19

FAKTI PAR VAKCĪNĀM PRET COVID-19: VAKCĪNU IZSTRĀDE TURPINĀS

JAUTĀJUMI UN ATBILDES PAR VAKCĪNU "COMIRNATY"

Neļauj ciest visai sabiedrībai - esi līdzatbildīgs!

Saslimstības statistika
Pasaulē
Latvijā

Vienotais diennakts tālrunis 8345 ar Covid-19 saistīto jautājumu noskaidrošanai

Covid -19 analīzēm jāpiesakās, zvanot uz 8303 

Click to listen highlighted text!