“Almus” piedalījās vokālo ansambļu koncertā Aizkrauklē

06.03.2024

Pagastu ziņas

Šī gada 2. martā Dricānu kultūras nama vokālais ansamblis “Almus” kopā ar vadītāju Jāni Veļičko piedalījās vokālo ansambļu koncertā “Ciemos nāc!”, kas notika Aizkraukles kultūras centrā. Vokālā ansambļa dalībnieces koncertā izpildīja savējo dricāniešu, talantīgo komponistu dziesmas – Ontona Matvejāna “Vēļ” un Andra Eriņa “Princeseites balle”.

Visu kolektīvu sniegumu klausītāji novērtēja atzinīgi, tomēr šķita, ka Ontona Matvejāna un Andra Eriņa dziesmu izskaņā klausītāji aplaudēja vissirsnīgāk. Ansambļa kolektīvs lepojas, ka Dricānu pagasta komponistu daiļrade ir uzrunājusi arī pārnovadu kolektīvus, ko apliecināja Jelgavas novada Lielplatones pagasta jauktais vokālais ansamblis ,,Vīnava’’, izpildot Andra Eriņa dziesmu “Zemei un dziesmai”.  

Almus vadītājs Jānis Veļičko atzina, ka ansambļa dalība koncertā, kurā piedalās daudzi, dažādu līmeņu kolektīvi, ir ļoti vērtīga pieredze, jo varam salīdzināt gan citu ansambļu, gan savu sniegumu, novērtēt dziesmu izvēli un to izpildījumu. Šāds koncerts ir gan iedvesmas avots, gan arī atskaites punkts sasniegtajam. Vokālā ansambļa vadītājs minēja, lai ansamblis un tā sniegums attīstītos, ir nepieciešama arī regulāra publiskā uzstāšanās, ne tikai pašmāju kultūras namā, bet arī citviet svešākas publikas priekšā. Savukārt ansambļa dalībnieces izbaudīja gan citu kolektīvu priekšnesumus, it īpaši vīru ansambļu, gan ar interesi vēroja daļā dzimuma pārstāvju košos koncerttērpus.

Aizkraukles novada kultūras centrā ciemiņus uzņēma pašmāju sieviešu vokālais ansamblis “Spīdala” un vīru vokālais ansamblis “Es atnākšu”, kā arī kolektīvu vadītāja – Janīna Zolotorenko. Bez pašmāju kolektīviem koncertā uzstājās vēl deviņi ciemiņu kolektīvi – Siguldas novada Mālpils kultūras centra senioru vokālais ansamblis ,,Rezēdas’’, Ropažu novada Ropažu kultūras centra vīru vokālais ansamblis ,,Karma’’, Aizkraukles novada  Skrīveru kultūras centra jauktais vokālais ansamblis ,,Ferrovia’’, Jelgavas novada Lielplatones pagasta jauktais vokālais ansamblis ,,Vīnava’’, Preiļu novada Preiļu kultūras centra vīru vokālais ansamblis, Aizkraukles novada Klintaines pagasta sieviešu vokālais ansamblis ,,Dzirnas’’, Limbažu novada Limbažu pagasta vīru vokālais ansamblis ,,Dziļezers’’, Madonas novada Sarkaņu pagasta jauktais vokālais ansamblis ,,Rondo’’, kā arī Rēzeknes novada Dricānu pagasta kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis ,,Almus’’. Koncertā tika izdziedātas gan populārās un zināmās Raimonda Paula un Ulda Stabulnieka dziesmas, gan citu, mazāk zināmu autoru skaņdarbi.

Almus kolektīvs pateicas Aizkraukles novada ansambļu vadītājai Janai Zolotorenko par uzaicinājumu ņemt dalību koncertā, ansambļa vadītājam Jānim Veļičko par ieguldīto darbu repertuāra sagatavošanā, Dricānu apvienības pārvaldei par piešķirto transportu. Īpašs paldies šoferītim Anatolijam Kamkovskim par fotografēšanu un operatora darbu, kas tika veikts papildus tiešajiem pienākumiem.  Mēs, Almus meitenes, sakām paldies arī viena otrai – par draudzīgu kopā būšanu, rosīšanos un kopīgo dziedāšanu!

Sagatavoja ansambļa dziedātāja Diāna Saksone

Click to listen highlighted text!