Ar Eiropas Savienības atbalstu kļūstam zinošāki migrantu uzņemšanā

ES jaunumi

Rēzeknes novada dome līdz ar pārējiem 27 partneriem piedalās Eiropas Savienības programmas “Eiropa pilsoņiem” projekta “European voices challenging euroscepticism” (latviski: Eiropas balsis izaicina eiroskepticismu ) aktivitātēs. Projekta vadošais partneris ir Spānijas Galisijas autonomā apgabala Rojs (Rois) pašvaldība. Projekta ieviešanas laiks ir no 2021. gada novembra līdz 2022. gada jūnijam.

2014. gada Eiropas migrantu krīzes laikā būtiski pieauga eiroskepticisms jeb kritiski viedokļi par Eiropas Savienību. Projekta ietvaros notiek diskusijas par eiroskepticisma cēloņiem un sekām, iesaistot Eiropas Savienības iedzīvotājus, nevalstiskās organizācijas, izglītības un jauniešu centrus. Viena no četrām diskusijām notika no 13. līdz 14. februārim Maltā, kur galvenais uzsvars tika likts uz imigrācijas problēmām. Īpaši vērtīga informācija tika saņemta no vietējām pašvaldībām – par reālo darbu ar imigrantiem, viņu uzņemšanu, medicīniskajiem izmeklējumiem, psihologu darbu, izmitināšanu u.t.t. Darbam ar bēgļiem Malta ir izveidojusi diezgan sarežģītu, bet atbalstošu sistēmu. Marsas pilsētas mērs J. Azzopardi ļoti izsmeļoši analizēja imigrantu uzņemšanas procesa problēmas, kas ir jāzina arī Rēzeknes novada pašvaldības darbā, ņemot vērā esošo ģeopolitisko situāciju arī Eiropas Savienības Austrumu pierobežā un nepieciešamību uzņemt bēgļus.

Kā ieguvumu no projekta aktivitātēm jāatzīmē ne tikai pieredzes gūšana, bet arī jaunu starptautisko kontaktu izveidošana sadarbībai nākotnē. Manuprāt, ir ārkārtīgi svarīgi redzēt, kā strādā citas pašvaldības Eiropas Savienībā, pārnest pieredzi savā darbā, padalīties ar citiem mūsu sasniegumos. Aicinātu mūsu novada pašvaldības darbiniekus, speciālistus, katru iedzīvotāju izmantot projektu dotās iespējas un atbalstu smelties pieredzi citās Eiropas valstīs.

Ērika Teirumnieka,
Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietniece