Ar velosipēda izlozi noslēdzies Veselības veicināšanas festivāls Lendžos

Ar daudzveidīgu programmu 6. augustā Lendžos aizvadīts Rēzeknes novada pašvaldības organizētais „Veselības veicināšanas festivāls”.

Mudinot iedzīvotājus dzīvot veselīgi, atklājot gan jaunas kustību nodarbības, gan rūpējoties par savu psihoemocionālo labsajūtu, Rēzeknes novada Lendžos tika organizēts “Veselības veicināšanas festivāls”. Tajā interesi par dažādām aktivitātēm izrādīja vairāk nekā 200 novada iedzīvotāji.

Festivāla ietvaros, apmeklētājiem bija iespēja gan aktīvi iesaistīties, gan piedalīties kā skatītājiem, iepazīstot dažādas kustību nodarbības – vingrošanu, nūjošanu, klasiskās aerobikas nodarbības, kā arī, vērot ekstrēmā velo šova “Greentrials bike Tour” paraugdemonstrējumus. Prāta asināšanas aktivitāšu zonā „Cietais rieksts” gan lieliem, gan maziem festivāla apmeklētājiem bija iespēja iepazīt Lielās koka spēles, piedalīties šaha un dambretes turnīrā.

Izziņu zonas sesijās praktiskus padomus fiziskās un garīgās veselības uzturēšanai sniedza fizioterapeits, nūjotājs Aivars Kaupužs, bultu virtuozs Māris Deģis, bet izzinošā veselības ceļojumā “Pirts rituālu pamati” aizveda pirtnieks Andris Kiščenko.

Mazajiem apmaketētajiem rūpes par veselību mācīja Čučumuižas rūķi, kas gan ar izzinošu stāstījumu, gan dziesmām un dejām ierādīja kā rūpēties par muguras veselību un higiēnu. Pasākuma ietvaros bērniem un jauniešiem bija iespēja izmēģināt arī līdzsvara un balansa vingrinājumus piepūšamajās atrakcijās un uz BMX trenežieriem, kā arī piedalīties veiklības stafetēs.

Viena no apmeklētākajām zonām festivālā bija veselīga uztura meistarklase, kurā savās zināšanās dalījās īstā latvju saimniece Ilze Briede, kura apmeklētājus mudināja uzturā lietot - griķus, dārzeņus, meža gaļu. Saimniece apmeklētājus pārsteidza ar daudzām vienkāršu, bet gardu ēdienu receptēm, t.sk. dažādām gardu smūtiju un griķu salātu pagatavošanas iespējām.

Dienas noslēgumā, pirms grupas “Logo” uzstāšanās, pašvaldības pārstāvji no dalībnieku vidus izlozēja laimīgos, kuri savā starpā sadalīja dažādas veselībai noderīgas lietas: sporta inventāru – nūjošanas nūjas, lecamauklas, basketbola bumbas, pretestības gumijas, virtuves piederumu komplektu un galveno balvu – velosipēdu.

Veselības veicināšanas festivāls tika organizēts ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/027 „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” ietvaros un tā aktivitātes vērstas uz sabiedrības informēšanu, izglītošanu, personisko iemaņu attīstīšanu, paradumu maiņu un veselīga dzīvesveida izkopšanu, kas sekmē veselīgas sabiedrības veidošanos.

Sagatavoja festivāla organizatore Zane Rašmane

Foto: Māris Justs

Click to listen highlighted text!