Ar vienu kāju Zaķa gadā, ar otru – traucoties pretī Pūķa gadam

08.01.2024

Kultūra

Ozolaines Tautas namā Ziemassvētku un Jaunā gada sezona tradicionāli ir piepildīts laiks. Savs prieks baudīt svētkus tiek gan mazajiem, gan lielajiem!

Pirmās ziemas pasākumu sezonas vēsmas, kā ik gadu, ienes Adventes vainagu radošā darbnīca, kur iespējams izveidot Adventes laika “rotu” gan no siena un skuju pamatnes, gan arī gūt iedvesmu un izmēģināt mazāk tradicionālas tehnikas un dekorus. Piemēram, gatavojoties Ozolaines Tautas nama un pagasta jubilejas pasākumam, iepriekšējā rudenī tika organizēts ozolzīļu vākšanas konkurss, kas rezultējās ar vairāk nekā 80 kg savāktu dabas velšu. Lai akcentētu pagasta simboliku dažādos veidos, jau iepriekšējā gada nogalē sākās radoša darbošanās arī ar šo dabas materiālu! Rezultāts nelika vilties! Darbnīcā tika izmantoti arī citi dabas materiāli – koku zari, čiekuri, rieksti, bērzu tāsis, koka pagaļu ripas un daudz kas cits. Tāpat par papildinošu materiālu radošajai darbnīcai parūpējās arī Tautas nama rokdarbu pulciņš, izveidojot tekstila ķirbīšu dekorus, kas kalpoja kā vēl viena dizaina detaļa.

Dienā, kad tika iedegta pagasta svētku eglīte, Ozolaines Tautas nams aicināja doties izbaudīt Maltas apvienības dīvas Tatjanas Sevostjanovas Adventes laika ieskaņu koncertu. Koncertmeistars Eduards Zariņš un brīnišķīgās balss īpašniece Tatjana uzbūra zālē liriskas, romantiskas un siltas svētku sajūtas, izpildot populāras un mazāk pazīstamas Ziemassvētku dziesmas. Koncertā izskanēja arī Rēzeknes novada mūzikas jomas profesionāļu veikumi – Bērzgales pagasta komponistes Guntras Kuzminas-Juknas dziesma “Mozai dvēselei, mozajā pasaulī” un Ozolaines pagasta komponistes Ilonas Rupaines skaņdarbs “Debesspīdekļu dziesma”. Neiztika arī bez dažādu paaudžu latviešu komponistiem un ārzemju talantu darbiem. Klausītāji izbaudīja un atzinīgi novērtēja daudzveidīgo repertuāru un guva svētku noskaņojumu un iedvesmu!

Decembra nogalē, starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu, mazākus un lielākus Ozolaines pagasta bērnus ciemos gaidīja zeltainie rūķi Ralfs un Elisa, lai, kopā ar tikpat zeltainu Sniegbaltīti un Salatēti, izbaudītu svētku pasaku, noslēgumā, protams, tiekot arī pie gaidītajiem un kārotajiem našķiem no Salatēta rokām.

Ticot tam, ka arī katrā pieaugušā cilvēkā dziļi sirdī mīt mazs bērns, svarīgi bija uzburt maģiju arī šīs paaudzes pasākumā. Šogad Ozolaines Tautas nams aicināja uz saviesīgu vakaru ar nosaukumu “Citāda ķīmija. Tiem brīnumiem būs būt!”, kura laikā notika dažāda veida ķīmijas šovi, piepildot zāli gan ar sausā ledus radītajiem dūmiem, gan zibens strāvojumu, gan ķīmisko vielu savienojumā veidotām krāsu maiņām, gaismas uzplaiksnījumiem un pat eksplozijām! “Zinātnes skolas” komandas vadībā aizraujošs piedzīvojums tika nodrošināts visām maņām – garšai, smaržai, redzei, dzirdei un taustei! Savukārt Manguļu ģimene rūpējās par oriģināliem muzikāliem priekšnesumiem, par instrumentiem izmantojot glāzes, pudeles, savu balsi un citas izklaidējošas detaļas. Arī pašiem apmeklētājiem bija iespēja ne tikai skatīties un klausīties, bet arī piedalīties „zinātnes skolā” un netradicionālo instrumentu spēlē! Noslēgumā pasākumā ieradās arī Salatētis un Sniegbaltīte, sev līdzi atvedot nākamā gada simbolu – pūķi!

Lai arī Jaunais gads jau ir nosvinēts, pasakainā Ziemassvētku sezona Ozolaines Tautas namā nebūt nav noslēgusies! 18. janvārī Tautas namā tiks gaidīti seniori un cilvēki ar īpašām vajadzībām, lai satiktos un kopā nosvinētu gadumiju tradicionālajā Jaungada ballē! Savus sveicienus pasākuma viesiem gatavo gan folkloras kopa “Zeiļa” un senioru vokālais ansamlis “Nadežda”, gan arī – Ozolaines Tautas nama senioru interešu pulciņš “Uguntiņa!” Kā allaž, neiztiks arī bez negaidītiem pārsteigumiem! Bet par pasākuma muzikālo daļu rūpēsies Staņislavs Grabļevskis, izpildot dziesmas dažādām gaumēm! Aicinām nākt un baudīt kopābūšanu un skaistu svētku programmu!

Paldies ikvienam, kas rod laiku un iespēju piedalīties Ozolaines Tautas nama organizētajos pasākumos un izbaudīt svētku sajūtas, ko cenšamies uzburt apmeklētāju priekam! Lai mums visiem izdevies, veselības un prieka, miera un mīlestības, radošu ideju un lielisku pasākumu piepildīts Jaunais gads! Šogad svinēsim Ozolaines pagasta, Ozolaines Tautas nama un „OzO” jauniešu centra jubilejas! Tiksimies pirmajā Maltas apvienības „Parku festivālā”, kas notiks visos 6 pagastos, arī Ozolaines pagasta Laizānu parkā! Un baudīsim kopā vēl daudzus citus skaistus pasākumus!

Ozolaines Tautas nama kultūras pasākumu organizatore Santa Ostaša

Click to listen highlighted text!