Ārkārtējo situāciju valstī pagarina līdz 9. jūnijam; bet pulcēties ļaus līdz 25 cilvēkiem

Ārkārtējā situācija Latvijā Covid-19 dēļ pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci. Ierobežojumu atvieglojumi stāsies spēkā no 12. maija.
Ievērojot prasības, organizēta pulcēšanās atļauta gan iekštelpās, gan ārtelpās publiskos pasākumos, izņemot sporta pasākumus, sapulcēs, gājienos un piketos, organizētu reliģisku darbību veikšanai, privātos pasākumos, izņemot sporta pasākumus.
Pulcēšanas laikā jāievēro, ka pasākumā vienlaikus ir ne vairāk kā 25 cilvēki, tiek ievērota distancēšanās. Šie nosacījumi tiek attiecināti arī uz privātām iekštelpām un ārtelpām.
Pasākumiem, kuros apmeklētājs piedalās, atrodoties vieglajā transportlīdzeklī, nepiemēro cilvēku skaita ierobežojumu.
Pasākuma laiks iekštelpās nevarēs pārsniegt trīs stundas, ārtelpās to neierobežos.
Pasākuma organizators nodrošina ierobežojumu ievērošanu un dezinfekcijas līdzekļu pieejamību dalībniekiem.
Tāpat nolemts atļaut organizētus sporta treniņus (nodarbības), ja tajos pulcējās ne vairāk kā 25 personas, nodarbības laiks iekštelpās nepārsniedz trīs stundas, nodarbību vada sertificēts speciālists, personas ievēro savstarpēju divu metru distanci. Tāpat, rīkojot sporta nodarbības, nedrīkstēs pieļaut, ka pārklājas dažādu treniņgrupu plūsmas, un nodarbībās netiek iesaistītas personas, kas jaunākas par 7 gadiem.
Veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par”) norādīja, ka sporta klubi un fitnesa zāles var kontrolēt apmeklētāju plūsmu, lai ievērotu drošības pasākumus. Turklāt klubiem un fitnesa zālēm jau iepriekš bija noteiktas dezinfekcijas prasības, kuras tagad kļuva stingrākas, un nepieciešamības gadījumā Slimību profilakses un kontroles centrs var izstrādāt vadlīnijas.
Valdība arī lēmusi, ka sabiedriskajā transportā obligāta prasība būs deguna un mutes aizsega lietošana.
Republikas pilsētu pašvaldības var noteikt papildu nosacījumus pilsētu sabiedriskā transporta izmantošanai.
Premjers skaidroja, ka aizsegs varētu būt lakats vai šalle, kāda pašdarināta sejas maska vai arī pirkta maska. Un šo masku galvenais mērķis ir neizplatīt pilienus uz citiem cilvēkiem, un, pat ja transportā būs kāds saslimušais, viņš neinficēs citus.
Tirdzniecības centri būs atvērti arī brīvdienās un svētku dienās.
Tirgotājiem joprojām spēkā ir noteiktais pienākums organizēt apmeklētāju plūsmu, nodrošinot, ka tirdzniecības vietā vienlaicīgi neatrodas vairāk kā viens apmeklētājs uz 4 kvadrātmetriem. Tirgotājus aicina iespēju robežās rūpēties, lai pircējiem būtu iespējams ievērot 2 metru distanci arī tirdzniecības vietai piegulošajās teritorijās, piemēram, autostāvvietās.
Ievērojot distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus, nolemts atļaut klātienes konsultācijas izglītības iestādē izglītojamiem, gatavojoties valsts pārbaudījumiem, tai skaitā profesionālās kvalifikācijas eksāmeniem. Tāpat būs atļautas klātienes konsultācijas izglītības iestādē 9. klašu skolēniem.
Ievērojot distancēšanos un drošības pasākumus, būs atļauts sporta profesionālās ievirzes un sporta interešu izglītības programmu mācību process klātienē.
Bērnudārzi tiks atvērti piecgadniekiem un sešgadniekiem, kuri apgūst obligāto pirmsskolas izglītību.
Savukārt atpūtas un izklaides vietas, tostarp restorāni, drīkstēs strādāt līdz plkst. 24.00.
Būs atļauts organizēt tūrisma pakalpojumus ceļošanai tikai Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.
Par starptautisko sauszemes, jūras un aviācijas pasažieru pārvadājumu atjaunošanu ārpus Baltijas valdība vēl neizlēma, informēja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija).
Cilvēkiem, kuri jau iegādājušies biļetes ceļojumiem pēc 13.maija, ir jāvēršas pie aviokompānijas, lai noskaidrotu turpmāko rīcību, ieteica ministrs.
Valdības pārstāvji arī neprecizēja, kad varētu lemt par pārvadājumu atjaunošanu, bet veselības ministre Ilze Viņķele sacīja, ka nevar ieteikt doties uz valstīm, kur ir augsts inficēšanās risks.
LSM.lv

Click to listen highlighted text!