Asins donoru dienas Ružinā un Bekšos

Otrdien, 28. oktobrī no plkst. 09.00 līdz 12.00 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīko izbraukumu Ružinas doktorātā, Vecružinā, Silmalas pagastā, Ezera 30, savukārt ceturtdien, 30. oktobrī no plkst. 09.00 līdz 12.00 gaidīsim donorus Bekšu kultūras namā, Ozolaines pagastā.
Asins ziedošana ir ne tikai labs darbs, lai palīdzētu, bet arī iespēja vēlreiz pārliecināties, vai Tavā organismā nav iemājojusi kāda nevēlama infekcija! Ja donors ziedojis pilnu asins vai asins komponenta devu, tiek veikta izmeklēšana, lai pārliecinātos, ka donora asinis ir drošas pacientiem. Tās tiek izmeklētas uz C un B vīrushepatīta, HIV infekcijas un sifilisa marķieru klātbūtni. Lai paaugstinātu asins komponentu drošību, asinīs papildus meklē arī vīrusu ģenētisko materiālu (DNS vai RNS), izmantojot molekulārās izmeklēšanas metodes. Tas dod iespēju vīrusus organismā atklāt agrīnā inficēšanās periodā.
2013. gadā no visām asins ziedošanas reizēm valstī minētās infekcijas tika atklātas 230 gadījumos. Atsevišķos gadījumos pozitīvi izmeklējumu rezultāti neliecina par infekciju, bet kādām citām izmaiņām donora organismā.
Donoru centra mediķi atgādina, ka 3-4 dienas pēc asins ziedošanas ir jāinteresējas par savu analīžu rezultātiem, lai nepieciešamības gadījumā savlaicīgi uzsāktu ārstēšanos! To var izdarīt, zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 8000 0003.
VADC atgādina, ka par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 – 65 gadiem. Ķermeņa svaram ir jābūt virs 50 kg. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma. Izsmeļošāku informāciju par asins ziedošanu var uzzināt, zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 8000 0003 un mājas lapā www.donors.lv.

Valsts asinsdonoru centra
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Click to listen highlighted text!