Atklāta grupu māja “PILCENE”

30. maijā durvis vēra Rēzeknes novada pašvaldības Sociālā dienesta struktūrvienība grupu māja "PILCENE". Projekts realizēts Latgales plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāna ietvaros. Grupu mājā “PILCENE” varēs dzīvot personas ar garīga rakstu traucējumiem. Paredzēts, ka pakalpojumu vienlaicīgi varēs izmantot astoņas personas. Pirmie klienti apmetīsies, sākot ar jūniju.

Projekta mērķis bija izveidot sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšanas infrastruktūru pieaugušām personām ar garīga rakstura traucējumiem Rēzeknes novada teritorijā. Grupu māja “PILCENE” atrodas “Rēzeknes novada sociālās aprūpes centrs” struktūrvienības “Pilcene” teritorijā. Projekta ietvaros tika pārbūvēta pašvaldības vienstāva ēka par grupu dzīvokļa māju.

Būvniecības darbus veica būvfirma SIA “Rēzeknes būvserviss”, kopējās projekta izmaksas sastāda 282 124,90 EUR.

Telpas ir aprīkotas ar nepieciešamo aprīkojumu, lai kvalificēti speciālisti klientiem spētu sniegt pilnvērtīgu pakalpojumu. Jānorāda, ka šis ir jau septītais grupu dzīvoklis Latgales reģionā, kas veiksmīgi ir uzsācis savu darbību un sniegs klientiem pakalpojumu, kas spēs atvieglot viņu tuvinieku ikdienas dzīvi.

Svinīgo atklāšanas pasākumu apmeklēja gan Latgales plānošanas reģiona pārstāvji, gan Dricānu apvienības pārvaldes vadītāja vietnieces, Sociālo un veselības aizsardzības jautājumu komitejas priekšsēdētāja Inta Brence, “Rēzeknes novada sociālās aprūpes centrs” (SAC) struktūrvienību darbinieki.

Izveidotie pakalpojumi sniedz iespēju nodrošināt sociālo pakalpojumu sniegšanu personām ar garīga rakstura traucējumiem, kuri  ir izvērtēti un saņēmuši sociālās rehabilitācijas plānu Latgales plānošanas reģiona īstenotajā projektā “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā” .

Sagatavoja: Jūlija Jurāne, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Jūlija Jurāne

Click to listen highlighted text!